Telefon E-Mail
inovativní účinné látky SCHAUMANN

ZELLPRO pro dojnice - komplex ochrany buněk proti volným radikálům

Logo ZELLPRO

ISF SCHAUMANN-výzkum vyvinul ZELLPRO - komplex ochrany buněk na bázi antioxidačně působících látek: vitamín E, měď, zinek, mangan a selen. ZELLPRO předchází oxidativnímu stresu vysokoužitkových dojnic. Výsledkem je posílení imunitního systému, nižší riziko infekcí a zlepšení užitkovosti.

Při zátěži se u dojnic zvyšuje oxidativní stres

Stabilní stav látkové výměny dojnice může být v citlivých fázích produkčního cyklu narušen. Příčiny mohou být:

  • tělesné faktory (telení, bakteriální, plísňová a virová onemocnění),
  • nevhodné podmínky prostředí (horko, vlhko, transport, bolest, změna ustájení a pro zvířata neobvyklé činnosti),
  • špatná kvalita krmiv (nedostatek energie, nadbytek železa).

Následkem je oxidativní stres, při němž agresivní sloučeniny s kyslíkem, tvz. volné radikály, napadají buňky a ničí je. Obranný mechanismus (antioxidativní kapacita) je nepostačující a významnou měrou je zasažena užitkovost.

Antioxidanty jsou přirozeným řešením proti volným radikálům

Pro vypořádání se s volnými radikály si příroda vyvinula vlastní ochranu. Antioxidanty inhibují štěpení kyslíku a vzniklým reaktivním produktům snižují jejich reaktivitu. Jsou proto také označovány jako „lapače radikálů“. Odbouráváním radikálů se antioxidanty postupně spotřebovávají. V opačném případě se mohou antioxidanty opět reaktivovat. Tělesný ochranný systém vytváří s pomocí těchto látek hustě propletený obranný mechanismus.

Komponenty ZELLPRO působí systematicky jako komplex ochrany buněk 

ZELLPRO se doporučuje pro ochranu dojnic před nemocemi, které jsou podmíněné stresem. Systematický účinek ZELLPRO zabezpečuje optimální zásobení zvířat antioxidanty. ZELLPRO je komplexem inovativních antioxidačně působících komponentů. ZELLPRO účinkuje proti oxidativní zkáze v krmné dávce.

Synergicky působící antioxidanty rozvíjejí svůj účinek až do trávicího traktu a metabolismu krávy. Zvláštní ochranný mechanismus posouvá účinek vitamínu E ve směru látkové výměny a podporuje příjem hodnotných vitamínů, které tak významně zvyšují svůj účinek. Společným účinkem vitamínu E a selenu využitelného v bachoru a v tenkém střevě je efektivně zabezpečen antioxidativní status. Vysoce využitelné organicky vázané stopové prvky AMINOTRACE redukují volné radikály a dokončují tak jedinečný účinek ochranného komplexu ZELLPRO.

ZELLPRO podporuje tělesnou obranyschopnost na třech úrovních

Na metabolické úrovni vytváří tělesný obranný systém s pomocí ZELLPRO třístupňový ochranný mechanismus, který se skládá z vitamínu E a selenu, z organicky vázaných stopových prvků AMINOTRACE – mědi, manganu, zinku a vybraných antioxidantů pro ochranu buněk. Během 1.stupně se zabraňuje vzniku agresivních kyslíkatých sloučenin, ve 2.stupni se již existující volné radikály neutralizují, ve 3.stupni dochází k opravě a regeneraci poškozených buněk.

ZELLPRO v minerálním krmivu

 O podílu jednotlivých antioxidativních komponentů v ZELLPRO se rozhoduje se znalostí jejich účinku. ZELLPRO podporuje antioxidativní status dojnice a pomáhá tělesnému obrannému systému s ochranou buněk. To je výhodné pro každou jednotlivou buňku a tím pro celý organismus.