Telefon E-Mail
Aktuální zprávy
Aktuální zprávy

Zemědělský den Mžany

2023-06-02 

Zemědělského dne Mžany se zúčastnilo celkem 41 plemenic od 13 chovatelů. Ve třech základních soutěžních kategoriích se ukázala  nádherná zvířata a vyhodnocení té nejlepší opravdu nebylo jednoduché.
Cenu nejlepší prvotelky - MISS NADĚJE si odnesla plemenice z podniku PROAGRO Radešínská Svratka a.s., která byla ohodnocena i jako kráva s nejlepším vemenem. Nejlepší druhotelkou - MISS DŮVĚRA se stala kráva z podniku Nahořanská a.s. První místo v kategorii starších krav - MISS JISTOTA obsadila plemenice na V. laktaci z Volanické zemědělské a.s., která se zároveň stala ŠAMPIONKOU VÝSTAVY na Zemědělském dni v Mžanech. Nejlepší vodičkou se stala Zdena Munzarová z Nahořanské a.s. a nejlepším vodičem pak Martin Šlejtr ze SZEŠ Poděbrady.
Jednou ze specialit této výstavy bylo vyhodnocení nejlepšího fandícího teamu, tím se právem stal fanklub Zemědělského družstva Chýšť (ti žlutí ). Avšak i ostatní podniky se do soutěže fanklubů zapojili s vervou a podpora jejich svěřenkyň byla slyšet ze všech stran.
Všem skláníme poklonu za nádherná zvířata, organizaci výstavy, atmosféru a příjemně strávený den. Zde v příspěvku můžete opět shlédnout kompletní výsledky zemědělského dne.

Svaz chovatelů českého strakatého skotu

Link na článek na stránkách cestr.cz včetně fotografií