Telefon E-Mail
Aktuální zprávy
Aktuální zprávy

Zemědělská výstava Kralovice Na Hadačce

2023-06-23 

Poslední výstava před letními prázdninami i s teplotami odpovídajícími přicházejícímu pravému létu se konala na Hadačce.
Tradiční zemědělská výstava představila návštěvníkům nejen české strakaté plemeno skotu, ale i holštýnské či plemeno jersey. Jako první v programu se představili děti a junioři v soutěži ve vodění telat a jalovic. Dalšími na řadě byly holštýnské kolegyně a pak přišlo na řadu 19 plemenic českého strakatého skotu, které soutěžily o titul šampionky výstavy. Své svěřenkyně představilo celkem 6 podniků. 


Mezi prvotelkami se nejlépe umístila plemenice ze ZDV Štichovice, druhé místo patřilo její kolegyni ze stejného podniku a třetí příčku obsadila prvotelka ze Žichlické zemědělské a.s. 
Mezi druhotelkami zvítězila kráva z Příkosické zemědělské, a.s., druhé místo získala druhotelka ze Žichlické zemědělské a.s. a třetí pak plemenice ze ZDV Štichovice. 
Poslední základní soutěžní kategorii krav na III. a vyšší laktaci ovládla plemenice na V. laktaci z Volanické zemědělské, a.s., druhé místo obsadila kráva na III. laktaci ze Žichlické zemědělské a.s. a třetí místo dcera vítězky z Volanic, kráva na III. laktaci. V soutěži kolekcí se utkali 4 podniky. Třetí příčku obsadila kolekce z Volanic, druhou Štichovické krávy a zlatou si odnesla kolekce ze Žichlické zemědělské a.s. 
Nejlepší vemeno patřilo vítězce kategorie prvních laktací. Rezervní šampionkou se stala vítězka II. laktací a samotnou šampionkou pak vítězka III. a vyšších laktací a zároveň nejstarší plemenice výstavy Nikita z Volanické zemědělské, a.s. Nejlepší vodičkou se stala Ing. Petra Abelová z Volanic.
Všem, co dovezli svá zvířata velice děkujeme a i když to všem cinknout nemohlo ukázala se nádherná zvířata a na to se přišli všichni podívat. Samozřejmě patří veliký dík pořadatelům a všem, co se podíleli na výstavě a přípravě zvířat.
Fotografie v plné kvalitě jsou k náhledu a stažení zde: https://eu.zonerama.com/CESTR1/Album/9960892

Celý článek včetně výsledků je ZDE