Aktuální zprávy

Sezona 2023 Soukup týmu

2023-12-20

Alexandr Soukup & Esa-35 & Enna-39

Naše bílé dvojspřeží v letošní sezóně zaznamenalo mnoho krásných výsledků. Na českých kolbištích opět dominovalo především v drezurních zkouškách. Vše letos směřovalo k vrcholům sezóny. Na MČR vyšly výborně první dvě zkoušky. Bohužel v závěrečném parkuru se již tolik nedařilo a byla z toho pěkná, ale hořká bronzová příčka.
Dalším velice náročným závodem byl světový pohár v polském Baborówku. Zde se páře rovněž povedla drezura. V maratonové zkoušce nám k výbornému výsledku pomohl vypůjčený kůň Pluto. Ze závěrečného parkuru jsme si v silné konkurenci dokonce odvezli druhou příčku. Celkové 10. místo pro nás byl ohromný úspěch.
Avšak největším vrcholem byl pro nás výjezd na Mistroství světa do francouzského Haras du Pin. Bohužel zde se nám již tak nedařilo. I když s počáteční zkouškou jsme byli spokojeni tak jsme neobdrželi od sboru rozhodčích takové ohodnocení, jako jsme čekali. V maratonu se rovněž ani s posilou v podobě Pluta nepodařilo navázat na výkon z Polska. Ani v parkuru se nám výsledek vylepšit nepodařilo.
Jsme neskutečně hrdí na vše, co toto spřežení v letošní sezóně dokázalo, a v jak dobré kondici a zdraví celou sezonu zvládlo. Holkám se rovněž povedlo již podruhé vyhrát seriál závodů Český pohár – dvojspřeží.

David Soukup & Cortina-13

Naše jednospřeží před sebou v letošní sezóně mělo přechod do úrovně závodů 3*. Ve své druhé sezóně čekaly naši 6letou klisnu první zkušenosti s mnohem náročnější drezurní zkouškou a delším terénním úsekem maratonu. Dokonce se Cortina představila i na mezinárodní úrovni tam ovšem na úrovni 2*.
Hned v prvním závodě úrovně 3* v Semicích si Coco, jak jí ve stáji říkáme, připsala výhru. Tomuto výsledku velmi pomohl parkur bez trestných bodů.
V celé sezóně podávala velmi kvalitní výkony v drezurním obdélníku i mezi kužely. Na MČR se nám povedlo v podmáčeném terénu zajet parkur takzvaně ,,čistě“ a vyhrát právě tuto zkoušku, přestože byla nejmladším koněm ve startovním poli. Rovněž na Finále Zlaté podkovy se podařilo vytvořit hezké výsledky v obou těchto disciplínách. Celkově si z Humpolce tato dvojice odvezla těsné druhé místo. Vrcholy sezóny tak hodnotíme jako velice vydařené.
Rovněž v maratonu Coco předvádí velice slibné výkony. V této nejnáročnější zkoušce však ještě musí nasbírat jisté zkušenosti.
Moc nás těší posun, který Cortina v letošní sezóně udělala. Očekáváme pro Cortinu slibnou budoucnost, čemuž nasvědčuje i fakt, že při své premiéře v kategorii 3* vyhrává Český pohár – jednospřeží.