Telefon E-Mail
inovativní výrobky a účinné látky SCHAUMANN
Inovativní výrobky Prasata

SCHAUMA STABIL 2.0 - komplexní účinek pro stabilní a zdravé střevo selat

Ferkel stabilisieren
SCHAUMA STABIL 2.0

Vysoká úroveň stresu má vždy vliv na stabilitu střevní flóry a integritu střevní sliznice. Prase se tak stává náchylnějším k průjmovým onemocněním. Nový speciální SCHAUMANN-přípravek SCHAUMA STABIL 2.0 podporuje selata v obtížných situacích.

Průjem, nekróza ušních okrajů nebo kousání ocasu jsou příznaky nerovnováhy ve střevě. Obzvláště časté je to u zvířat ve stresu, např. u odstavených zvířat nebo u běhounů při nastájení do výkrmu.

Mladá zvířata se se stresem neumí zcela vyrovnat

Gastrointestinální trakt odstavených selat ještě není plně vyvinutý. V důsledku toho je celková souhra "dobrých" střevních bakterií, fyzikální ochrany sliznice díky vrstvě hlenu a speciálních spojení mezi jednotlivými střevními buňkami  rychleji vyvedena z rovnováhy (schéma 1). 

Postižena je také část imunitního systému umístěná ve střevě. V důsledku toho patogeny a toxiny snadněji pronikají do těla.

Patogenní zárodky a toxiny mohou snáze napadnout systém

Mnohé stresory mohou také zapříčinit poruchy trávení, změny v mikroflóře (obvykle se jedná o zvýšení počtu patogenních zárodků) a snížení odbourávání volných radikálů. V důsledku oslabené střevní sliznice mohou do těla pronikat větší molekuly, jako např. endotoxiny a mykotoxiny, ale také patogenní kmeny. 

SCHAUMA STABIL 2.0 - efektivně účinná kombinace složek

Speciální přípravek SCHAUMA STABIL 2.0 posiluje obranu prasat proti patogenním mikroorganismům a udržuje přirozenou bariéru střevní sliznice. Jednotlivé složky se vzájemně ovlivňují a zajišťují účinnou ochranu buněk a potlačují patogenní zárodky a záněty (schéma 2).

  • PIGSAN a CERAGEL efektivně potlačují patogenní původce průjmů a snižují množení grampozitivních bakterií, jako jsou streptokoky a stafylokoky.
  • CERAVITAL XP zvyšuje stravitelnost bílkovin obsažených v krmivu. To znamená, že patogenní mikroorganismy mají v tenkém a tlustém střevě k dispozici méně živin a jejich množení se snižuje. Kromě toho posiluje Schaumann-účinná látka spojení mezi buňkami (tzv. tight juntions). Tím je zajištěna bariérová funkce střevní sliznice proti původcům průjmových onemocnění, jako je E.coli.
  • Betain dodává střevní sliznici živiny. Rostlinné polyfenoly neutralizují volné radikály a hydrolyzované třísloviny mají ochranný účinek.

 

 

 

 

 

  

Střevní sliznice v porovnání

Různé vlivy mohou oslabit střevní sliznici, patogeny a toxiny pak pronikají do krevního oběhu.
Schéma 1: Různé vlivy mohou oslabit střevní sliznici, patogeny a toxiny pak pronikají do krevního oběhu.
SCHAUMA STABIL 2.0 je kombinace různých účinných látek, která umožňuje snížit negativní působení na střevní sliznici vyvolané stresem a dalšími vnějšími vlivy. .
Schéma 2: SCHAUMA STABIL 2.0 je kombinace různých účinných látek, která umožňuje snížit negativní působení na střevní sliznici vyvolané stresem a dalšími vnějšími vlivy.