Telefon E-Mail
inovativní výrobky a účinné látky SCHAUMANN
Inovativní výrobky Prasata

SCHAUMA OMNI-S – pro zabezpečení vysoké užitkovosti prasnic a kanců

Schweine

Lososový olej a lignocelulóza jako účinné látky, hydrotermicky ošetřená pšenice jako nosič, organické kyseliny a antioxidanty jako stabilizátory - komponenty v tomto výrobku zajišťují zdraví, plodnost a vitalitu pro dosažení vysoké užitkovosti a rentability. 
 
Doplňkové krmivo SCHAUMA OMNI-S bylo koncipováno speciálně pro docílení vysoké užitkovosti prasnic a selat. Vysoký obsah hodnotného lososového oleje pozitivně ovlivňuje různé fyziologické parametry. Je podpořen imunitní systém a zlepšuje se plodnost prasnic a kanců. Kromě toho je posílena vitalita a odolnost narozených selat.


Cenný lososový olej

Používaný lososový olej má vysoký a stabilní obsah omega-3 mastných kyselin (EPA – kyselina eikosapentaenová, DHA - kyselina dokosahexaenová, DPA – kyselina dokosapentaenová), je čerstvý, s dobrým oxidačním stavem, protože zchlazené suroviny se stále zpracovávají čerstvé.

Funkční lignocelulóza

 Funkční lignocelulóza s definovaným podílem fermentovatelné vlákniny působí cíleně na zdraví střevního systému. Standardizovaná kombinace rozpustné a nerozpustné vlákniny ve výživě poskytuje četné výhody:

  • Rychlejší pasáž krmiva tlustým střevem zabraňuje zvyšování množství patogenních kmenů.
  • Fermentační procesy se přesouvají do zadních částí střev a zlepšuje se konzistence výkalů.
  • Má prebiotické účinky.
  • Váže a inaktivuje patogenní kmeny.
  • Zmírňuje stres.  

Hydrotermicky ošetřená pšenice 

Hydrotermicky ošetřená pšenice je z pohledu fyzikálního i fyziologického vynikající nosič pro požadované množství oleje, které se aplikuje pomocí speciální vakuové metody. Tato metoda je důležitou součástí konceptu vývoje výrobku SCHAUMA OMNI-S, neboť jen díky dosažení vysokého podílu oleje lze do krmných směsí doporučovat nízké dávky SCHAUMA OMNI-S.