Telefon E-Mail
inovativní účinné látky SCHAUMANN

MiCu - mikronizovaná měď pro větší jistotu v odchovu selat

Logo MiCu

Nové právní předpisy o nejvyšším možném obsahu mědi v krmivu pro selata vedou k rozdělění odchovu selat na dvě skupiny (graf 1). Rozdělení odchovu selat na dvě skupiny vyžaduje zvýšenou pozornost, aby nedošlo v přechodné fázi k porušení platných pravidel. 

Z tohoto důvodu jsou chovatelé, kteří chtějí nebo mohou pracovat jen s jedním druhem minerálního krmiva, nuceni bezprostředně po odstavu používat v kompletním krmivu dávku 100 mg mědi/kg.

Vlastnosti a funkce mědi

Podobně jako zinek je měď nepostradatelná pro mnoho procesů látkové výměny v organismu. Měď má rovněž antimikrobiální vlastnosti. Účinek vyššího obsahu mědi v krmivu je využit pro stabilizaci zdraví ve střevě. V této souvislosti je důležité, že měď, která ve střevním traktu také skutečně zůstává, zde může antimikrobiálně působit. Zde nachází použití nová inovativní účinná látka z dílny SCHAUMANN: MiCu - mikronizovaná měď (tabulka 1).

Použití v SCHAUMANN-minerálních krmivech

V minerálním krmivu pro selata používá SCHAUMANN kombinaci organicky vázané mědi (Aminotrace-měďnatý dilysinát) a MiCu (mikronizovaná měď), viz schéma 1. AMINOTRACE-organicky vázaná měď pokrývá potřebu mědi zvířete a zajišťuje její využití v různých procesech látkové výměny. MiCu, která zůstává převážně ve střevním traktu, rozvíjí příznivý účinek mědi na stabilitu střevní flóry. 

Tato kombinace přináší chovatelům selat jistotu. I při nižším obsahu mědi 100 mg/kg v krmivu pro selata může být zvířeti poskytnuto vysoké zásobení a zároveň se využivá antimikrobiálních vlastností mědi.

 Podle zákona platné nejvyšší obsahy mědi
Graf 1: Podle zákona platné nejvyšší obsahy mědi v krmné směsi pro odchov selat
Optimální zásobení selat
Schéma 1: Optimální zásobení selat při použití AMINOTRACE a MiCu v krmné směsi pro odchov selat
MiCu - mikronizovaná měď
Tabulka 1: MiCu - mikronizovaná měď