Telefon E-Mail
inovativní účinné látky SCHAUMANN

CERABAC potlačuje patogenní kmeny a stimuluje imunitní odolnost

Logo CERABAC

Pro odstavená selata je probiotikum velmi důležité, podporuje totiž dlouhodobě procesy v trávicím traktu. To znamená, že zařazení probiotika se neprojeví ze dne na den výrazným efektem, nýbrž při střednědobém působení je dosaženo stabilizace mikroflóry s pozitivním ovlivněním zdraví zvířat. Pro tuto situaci vyvinul SCHAUMANN inovativní účinnou látku CERABAC.

Bacillus subtilis zvyšuje odolnost

Zvláštností CERABAC je, že v krmivu je obsažen jako spóry Bacillus subtilis. Toto činí probiotikum z vellké části odolné před vnějšími vlivy jako je vysoká teplota, tlak nebo dlouhá doba skladování stejně jako žaludeční kyseliny. Teprve v žažívacím traktu se CERABAC probouzí k životu. Takzvané klíčení začíná v tenkém střevě a masivně se rozvíjí v tlustém střevě: Zatímco se počet mikroorganismů Bacillus subtilis v různých úsecích tenkého střeva během 12 hodin zhruba zdvojnásobí, může být v přední části tlustého střeva zjištěno 12krát a v zadní části 15krát i více mikroorganismů (schéma 1).

Sledování potvrzují účinek CERABAC

Tři různé pokusy s celkem 428 selaty na statku Hülsenberg a FU Berlin mohou potvrdit, že CERABAC selata v období po odstavu efektivně podporoval. Projevilo se to ve vyšších denních přírůstcích během odchovu selat (graf 1) a ve vyšším počtu zdravých selat v prvních deseti dnech po odstavu.

Popis testování: Dva pokusy na statku Hülsenberg a jeden pokus na FU Berlin, celkem 428 selat, standardní krmná směs/standardní krmná směs + 1x109 CFU CERABAC. 

 

Vyklíčení CERABAC
Schéma 1: Vyklíčení a koncentrace CERABAC v trávicím traktu
Vyšší denní přírůstky s CERABAC
Graf 1: S CERABAC se docílí vyšších denních přírůstků
Účinky CERABAC