Telefon E-Mail
inovativní účinné látky SCHAUMANN

AKTIMAG - organicky vázaný hořčík s vysokou biologickou využitelností

Logo AKTIMAG

S AKTIMAG vyvinul SCHAUMANN vysoce využitelnou formu hořčíku. Minerální látka je pomocí patentovaného postupu vázána v komplexu se dvěma molekulami aminokyseliny. Z tohoto důvodu zůstává v trávicím traktu stabilní a pro organismus vysoce využitelná. AKTIMAG je vhodný pro výživu prasat, drůbeže, skotu a koní. 

Zásobení hořčíkem má ve výživě zvířat zásadní význam

Hořčík je životně důležitý minerál a plnohodnotná živina. Ovlivňuje přenos vzruchů z nervových na svalové buňky a zabezpečuje jejich optimální souhru. Jestliže není hořčík doplňován v potřebném množství, dochází k výskytu nadměrné vzrušivosti nervů a nervozitě zvířat. Další důležité funkce plní hořčík jako součást kostí, zubů a také jako aktivátor více než 300 enzymů. Ovlivňuje elasticitu kostí a tvoří vedle draslíku důležitou minerální součást buněk.

Typ vazby hořčíku ovlivňuje jeho kvalitu pro výživu zvířat

AKTIMAG je sloučenina makroprvku hořčíku a aminokyseliny glycinu. Zvláštností je kombinace hořčíku a dvou molekul glycinu. Významná výhoda se projevuje během trávení: hořčíkový iont je díky své vazbě se dvěma molekulami glycinu tak stabilní, že nemůže docházet k žádným reakcím s jinými anionty jako např. fosforečnany nebo proteiny v žaludečně-střevním traktu. Hořčík tak zůstává vysoce stravitelný.

Patentovaný postup nabízí SCHAUMANN-zákazníkům náskok

Glycinát hořečnatý se vyrábí pomocí postupu patentovaného společností ISF SCHAUMANN FORSCHUNG, jedná se o reakci pevných látek. Kromě vysoké biologické využitelnosti umožňuje speciální vazba vysoký obsah hořčíku – minimálně 11,5 %. AKTIMAG je zařazen do registru krmných surovin a může být neomezeně použit pro výživu zvířat.

Pozitivní účinek AKTIMAG je u zvířat potvrzen

Pokusy ve výživě a krmení prasat a drůbeže dokládají pozitivní účinek AKTIMAG. V případě výkrmu kuřat byla prokázána pětinásobně vyšší využitelnost AKTIMAG ve srovnání s oxidem hořečnatým. Při použití AKTIMAG lze potřebu hořčíku optimálně pokrýt i během složitých situací látkové výměny jako např. vrchol laktace, změna ustájení, přesuny zvířat atd. Nadměrné projevy stresu jako nervozita a agresivita mohou být efektivně sníženy.

 

 

 

 

Struktura molekuly glycinátu hořečnatého AKTIMAG

AKTIMAG