Telefon E-Mail
Aktuální zprávy
Aktuální zprávy

Chovatelský zájezd na Slovensko 19.9.-21.9.2023

2023-09-25 

Společně s firmou SCHAUMANN ČR, jakožto partnerem soutěže šlechtitelských chovů pro rok 2023, jsme se rozhodli oproti tradičním DOD uspořádat chovatelský zájezd na Slovensko. Cílem zájezdu byly 2 farmy slovenského strakatého skotu a pak II. ročník národní výstavy – Simmental Cupu na Masarykove Dvore.
V úterý jsme společně vyrazili ze Žďáru nad Sázavou rovnou na první farmu TOMAK s.r.o. v Podolínci. Chovem nás provedla zootechnička. Součástí komplexu v Podolínci jsou 3 produkční stáje, 2 jsou uzpůsobené na dojící roboty a jedna je s klasickou dojírnou. Prošli jsme i suchostojné krávy a nahlédli do připravované stáje pro odchov mladého dobytka. Více informací o podniku v galerii. Následoval přesun na hotel do centra Košic a následná večerní prohlídka Hlavné a historických památek Košic s průvodcem.
Na druhý den nás čekala druhá prohlídka, sice menší, ale za to užitkovější stáje v Medzanech Agrofarmy – K, s.r.o. Šlechtitelským chovem nás provedl hlavní zootechnik skrz naskrz. Opět více informací o navštíveném podniku v galerii. Po náročné cestě, z důvodu prací na silnici, se nám podařilo dorazit na exkurzi do malého a mladého pivovaru na Masarykove Dvore. Součástí exkurze byla samozřejmě i ochutnávka 5 druhů jejich nepasterizovaného a nefiltrovaného piva. Příjemné prostředí pivovaru svádělo k delšímu debatování, ale čekala nás večeře a další náročný den, takže následoval přesun na hotel v nedalekém Zvolenu.
Třetí a poslední den byl věnován II. ročníku Národního šampionátu – Simmental Cupu slovenského strakatého dobytka opět na Masarykove Dvore. Soutěžní přehlídky se zúčastnilo skoro 40 plemenic slovenského strakatého skotu, z nichž vzešla šampionka prvotelka z podniku RD Čereňany. Kompletní výsledky v galerii. Následovala poslední delší cesta směr Česká republika.
Moc děkujeme chovatelům za účast.

Všichni naši účastníci :-)
První navštívený podnik, jednoduchá a funkční rekonstrukce stájí
Soukromá farma v Medzanech
Šampionát simentál
Vítězná dojnice
Výsledky šampionátu