Telefon E-Mail
Aktuální zprávy
Aktuální zprávy

Chovatelský den Zdislavice 2023

2023-06-15 

Krásné počasí opět přálo i 18. ročníku chovatelského dne ve Zdislavicích. Chovatelskou přehlídku zahájily plemenice českého strakatého skotu, po nichž následovaly plemenice holštýnského plemene. Za český strakatý skot se přehlídky zúčastnilo celkem 13 plemenic od 6 chovatelů.
Ve dvou soutěžních kategoriích byly vyhlášeny tři nejlepší prvotelky a tři nejlepší starší krávy.
Nejlepší prvotelkou se stala plemenice Nikol z PROAGRO Radešínská Svratka, a.s., která si domů odvezla zároveň i titul krávy s nejlepším vemenem.
Nejlepší starší krávou se stala plemenice na 7. laktaci z podniku Zemědělská a.s. Horní Bradlo. Tato plemenice se právem stala i veteránkou výstavy, krávou s nejvyšší celoživotní užitkovostí a také celkovou ŠAMPIONKOU chovatelského dne za plemeno české strakaté.
Titul nejlepší vodičky si odnesla Kristýna Šmejkalová. Opět byla předvedena nádherná a skvěle připravená zvířata, na která bylo radost pohledět. Rozhodčí Ing. František Šitler to neměl vůbec jednoduché.
Poděkování opět patří všem vystavujícím podnikům, vodičům, návštěvníkům za atmosféru a zejména pořadatelům chovatelského dne.

Jsme velmi rádi, že se náš zákazník Kooprodukt a.s., konkrétně kolektiv z farmy Bohunice, rozhodl účastnit chovatelských výstav. První jejich výjezd na Národní výstavu do Brna a druhý na výstavu ve Zdislavicích byl velmi důležitý. Sbírají zkušenosti, učí se a příští se o nich bude vědět ještě více a více! Držíme palce a budeme pomáhat jak to jen půjde. 


Odkaz na fotografie v plné kvalitě: https://eu.zonerama.com/CESTR1/Album/9928892

Vítězka kategorie starší krávy - předáváme cenu našemu zákazníkovi - Zemědělská a.s. Horní Bradlo - velmi rádi!
Stále plný stánek :-)
I na konci výstavy jsme měli stále co dělat!