PIAFA Vyškov – jarní drezurní závody 2019

15.05.2019 - a první místa domácích koní s podporou krmení firmy Schaumann ČR


Radost se SCHAUMANNem v zádech

S příchodem jara pořádá již tradičně Stáj PIAFA, z.s. dvoje drezurní závody na rozjezd sezóny.
27. – 28. dubna a 8. května byl jezdcům a koním opět k dispozici perfektně připravený areál s třemi pískovými opracovišti a závodním obdélníkem, správně zvlhčený za podpory Hasičského záchranného sboru ve Vyškově. Zabezpečeno bylo i příjemné počasí a také občerstvení a další servis pro jezdecké ekipy i veřejnost. 
České jezdce doplnili účastníci ze Slovenska, kteří se sem rádi vracejí pro příjemnou atmosféru i hodnotné věcné ceny pro vítěze do 5. místa v každé soutěži. Vypsány byly opět úlohy stupně Z-S, s dubnovou kvalifikací pro Národní pohár mládeže. Nechyběly ani hobby úlohy, podporující začínající jezdce nebo mladé koně. Klasické soutěže stupně S proběhly po všechny dny v podvečerních hodinách jako Cena jezdeckých potřeb Kalenda Brno a Cena společnosti SCHAUMANN ČR.  Závody svou přítomností a dekorováním jezdců podpořil také ředitel Státního hřebčince v Tlumačově Ing. D. Olejníček. Ceny a floty pro jezdce doplnily také medaile z terapeutické dílny, kterou provozuje PIAFA pro osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním.

Příprava závodů je vždy náročnou záležitostí pro celý tým pracovníků PIAFY i domácích jezdkyň, které zastupují zejména kategorii dětí a juniorů.  Pod vedením trenérky a seniorké jezdkyně Ing. Jany Podrápské podalo všech 8 jezdkyň výborné výkony (některé se zcela čerstvou jezdeckou licencí) a předvedly v úlohách 10 koní různých plemen. Poctivé tréninky přinesly i 63,2 % pro chladnokrevníka Bontyho  (ČMB).  V úlohách se děvčata umísťovala všechna převážně za sebou od 1. do 6. pozice.

Juniorka Eliška Tesařová (4. na MČR 2018) předvedla poprvé benjamínka stáje, 6 letého valáška Admirátia (ČT – po Aristo Z) v úlohách stupně Z třikrát za 1. místo s hodnocením nad 65,8 % . 
Se svou klisnou Aishou (ST) měla radost z několika 2. míst v úlohách stupně S. 
Jana Podrápská s Lee Diamondem i přes náročnost pozice trenéra všech domácích děvčat a koní a organizátora závodů v S úlohách excelovala s 2 prvními a jedním 2. místem za hodnocení přes 65%. Cílem letošní sezóny Stáje PIAFA je opět účast na Mistrovství ČR jednotlivců i družstev, na finále Národního poháru mládeže i finále Národního drezurního poháru pro dospělé jezdce. 

Na 7. září 2019 dostala Stáj PIAFA opět důvěru k pořádání Mistrovství Zlínské oblasti ČJF v drezuře

Za podporu závodů děkujeme sponzorům:
SCHAUMANN ČR s.r.o., Jezdecké potřeby Kalenda Brno,  Chocogastro  s.r.o.  Pustiměř, 
Jaf Holz s.r.o.Vyškov, VAK Vyškov, a.s., Hasičský záchranný sbor JMK 
 

Dekorování vítězů
Naše ESkařky doma Jana a Eliška
Radost se SCHAUMANNem v zádech
Příprava kolbiště

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111