Vydařený den otevřených dveří na Rozárce

Dne 18. 9. 2021 se prostory spolku otevřely návštěvníkům z řad veřejnosti a prostřednictvím bohatého programu bylo možné si v jednom dni prohlédnout celý areál a shlédnout a zažít všechny aktivity s koňmi, které náš spolek nabízí.

Den otevřených dveří na Rozárce byl poskládán z několika částí. Každá část byla zaměřena na určitou aktivitu, která se v organizaci praktikuje.
Tato aktivita byla představena pomocí komentované ukázky našimi dobrovolníky (terapeuty, instruktory,
cvičiteli a asistenty) a dětmi, které na jednotlivé aktivity v průběhu týdne pravidelně docházejí. Ukázky byly realizovány na různých typech koních, které máme k dispozici.

 

Komentované ukázky se týkaly těchto oblastí:

 

  • Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE) – ukázka terapeutické jednotky, při které dítě se zdravotním znevýhodněním a specifickými potřebami na koni polohuje jedna z našich fyzioterapeutek. Současně na druhém koni byl předváděn asistovaný sed s naší druhou fyzioterapeutkou.
  • Mimoškolní volnočasové aktivity, které předvedli naši mladí členové – ukázka drezurního ježdění, Pas de deux – ukázka na hudbu a skoková ukázka, následovala voltiž malých dětí z aktivity nazvané Minikoniny s Rozárkou.
  • Paradrezura – (sportovní ježdění handicapovaných) ukázka drezurní úlohy naší hendikepované jezdkyně, mistryně ČR v paradrezúře v kategorii nezařazených jezdců a vítězky paradrezúrního poháru za rok 2020 Terezky Dubcové
  • Příprava koní pro HTFE – ukázka přípravy a výcviku koně, jeho využití a výuka reakce na nečekané podněty s využitím nejrůznějších pomůcek (deštník, deka, apod.)
  • Skákání ve volnosti – ukázka všestrannosti našich koní.
  • Protože ke koním nerozlučně patří také psi, tak pro návštěvníky bylo připraveno překvapení v podobě ukázky výcviku psů.

 

Po celý den bylo zajištěno i malé občerstvení a všichni účinkující si odnesli malý dárek, který pro ně byl připraven. K dispozici byl dětský koutek se skluzavkou, houpačkami a hravými lavičkami. Den otevřených dveří proběhl za finanční podpory MAS, Lípa pro venkov, z.s. s poděkováním za celoroční podporu všech sponzorů, partnerů a dobrovolníků.

 

Kolektiv Stáje Rozárka, z.s.

 

Celý článek s fotografiemi si můžete stáhnout zde

Bohatá fotogalerie z Dne otevřených dveří ke stažení zde

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111