AMINOTRACE - inovativní vývoj organicky vázaných stopových prvků

AMINOTRACE-organicky vázané stopové prvky z produkce firmy SCHAUMANN jsou vysoce kvalitní produkty. Vyznačují se nejlepší rozpustností, optimální koncentrací stopových prvků, stabilními komplexy a vysokou biologickou využitelností.

 

 

Vývoj

 

V těsné spolupráci Technické univerzity Clausthal a ISF Schaumann-výzkum byly vyvinuty následující glycináty stopových prvků:

  • chelátová forma mědi se syntetickým glycinem, hydrát
  • chelátová forma zinku se syntetickým glycinem, hydrát
  • chelátová forma manganu se syntetickým glycinem, hydrát
  • chelátová forma železa se syntetickým glycinem, hydrát

Důvodem optimalizačních a vývojových prací byla: Dobrá rozpustnost při současně vysoké stabilitě produktů.

 

Výsledek

  • odpovídající výživa podle požadavků zvířat
  • vysoká efektivita krmiva
  • optimalizovaná užitkovost

AMINOTRACE ve výživě prasat

Vysoce využitelné stopové prvky přináší vyšší užitkovost z krmiva. Speciální účinné látky pozitivně ovlivňují vývoj končetin a kostí, porodní hmotnost, mléčnou užitkovost a růst (schéma 1).

 

Aminotrace zlepšuje stravitelnost stopových prvků (tabulka 1). Stejnou dávku stopových prvků je možné zabezpečit přidáním pouze 25 až 50 % doplněného množství. Výsledkem je lepší, jistější zásobení při výrazně sníženém vylučování těžkých kovů.

 

Prasnice jsou vystaveny velkému zatížení především ve skupinovém ustájení. Zařazení Aminotrace-glycinátů přináší výhody pro užitkovost, zlepšení zdravotního stavu paznehtů a stability končetin (schéma 2).

 

V odchovu selat přebírají vysoce stabilní, efektivní Aminotrace – sloučeniny důležitou funkci v podpoře imunitního systému selat.

 

Ve výživě vykrmovaných prasat nabízí Aminotrace odpovídající řešení v doplnění životně důležitých stopových prvků. Výsledkem je vysoká hladina užitkovosti, dobrý zdravotní stav a nižší vylučování těžkých kovů (schéma 3).


AMINOTRACE ve výživě skotu

Ve výživě skotu musí být překonány ještě větší překážky v zásobování stopovými prvky. Na jedné straně je to variabilita objemného krmiva, na druhé straně jsou to vlivy bachoru. Pro přežvýkavce jsou obecně stopové prvky jako měď, zinek, mangan, jód, kobalt a selen v nedostatku. Jejich doplnění do krmné dávky je proto velmi důležité. Zohlednit je třeba také negativní vzájemné účinky s ostatními prvky (schéma 1).

 

Díky použití organicky vázaných stopových prvků je možné negativní vzájemné působení tohoto druhu výrazně omezit. Na základě lepší využitelnosti lze snížit absolutní množství, a tím se antagonistické vztahy mezi stopovými prvky zmenší.

 

SCHAUMANN má již mnohaleté zkušenosti s používáním organicky vázaných stopových prvků ve výrobcích pro skot Rindamin, Rindavit, Rindavital (tabulka 2).

 

S AMINOTRACE je možné složení výrobků z programu Rindamin a Rindavit dále optimalizovat.


Kontaktní osoba

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

 

Odborné informace v

oblasti skot, koně a silážování

Tel. + 420 602 443 094