Schaumann novinky 2019

PIAFA Vyškov – jarní drezurní závody 2019
15.05.2019 - a první místa domácích koní s podporou krmení firmy Schaumann ČR

S příchodem jara pořádá již tradičně Stáj PIAFA, z.s. dvoje drezurní závody na rozjezd sezóny.
27. – 28. dubna a 8. května byl jezdcům a koním opět k dispozici perfektně připravený areál s třemi pískovými opracovišti a závodním obdélníkem, správně zvlhčený za podpory Hasičského záchranného sboru ve Vyškově. Zabezpečeno bylo i příjemné počasí a také občerstvení a další servis pro jezdecké ekipy i veřejnost. 

Úspěšná výstava ANIMAL TECH 2019
12.05.2019 

Přehlídka hospodářských zvířat, technologií pro živočišnou výrobu a myslivosti přilákala téměř čtyřicet tisíc návštěvníků

Bezmála tisíc kusů zvířat od nejlepších českých chovatelů, široký sortiment technologií pro živočišnou výrobu i nabídka potřeb pro myslivost a pobyt v přírodě. 

CZECH EXTREME TRAIL CUP - květen Vinaře 2019
04.05.2019 

Moc děkujeme firmě Schaumann za podporu Extreme trialových závodů ve Vinařích.
I přes velmi nepříznivou předpověď počasí se odjezdilo přes 140 startů v dětských i dospělých kategoriích na ruce i v sedle. Divácky nejatraktivnější byly soutěže bridleless (jízda na nákrčníku) a tandem, kdy jezdec překonával překážky v sedle s druhým koněm na ruce. Na závěr nechyběly ani populární rychlostní disciplíny Extreme race a working trail.

 

Kamila Trávníčková

Co se dělo v Rozárce v loňském roce
01.04.2019 

Ve Stáji Rozárka byla v loňském roce paradrezura v duchu přestávky. Náš paradrezurní jezdec, Lukáš Hnát, se potřeboval více věnovat studiu a tak bohužel nebylo možné intenzivně trénovat a účastnit se závodů. Lukáš ale i
tak jezdil jednou týdně s Erinem a to pro své zdraví a kondici. Pohyb koňského hřbetu mu nahrazuje chůzi zdravého člověka a posiluje svalstvo, které díky sezení na invalidním vozíku nepoužívá. Luky tím nevypadl z rehabilitací a i
z paradrezury zároveň.

Série''jarních'' seminářů 2019 úspěšně dokončena
21.02.2019 

21.2. jsme v loveckém sále Jasanky Chabrovice zakončili posledním seminářem celou naší "jarní" sérii devíti seminářů po celé ČR.

Chtěli bychom moc poděkovat všem návštevníkům na všech místech. Byli jste výborní posluchači, se zájmem o přednášená témata, bylo hodně dotazů, které se snažili přednášející co nejlépe zodpovědět.

PIAFA Vyškov – zimní bilancování jezdecké sezóny 2018 a příprava na sezónu 2019
01.02.2019 

Máme za sebou první měsíc roku 2019 a naši koně první zimní soustředění s Emou Kopuletou v hale hřebčince Tlumačov. Každý rok jim dopřáváme přibližně dvouměsíční psychický i fyzický odpočinek.
Výkonnostní sportování není a provoz hiporehabilitace i jezdeckých výcviků a kroužků pro děti je přes zimu také menší.

CETA s.r.o. - Zemědělec roku 2018 v Moravoslezském kraji
27.11.2018 

Blahopřejeme našemu obchodnímu parterovi CETA s.r.o. Kobeřice.

 

V roce 2018 získala společnost ocenění Zemědělec roku v Moravskoslezském kraji.

Předání ocenění proběhlo dne 27. listopadu 2018 v Betlémské kapli v Praze za účasti ministra zemědělství ČR Ing. Miroslava Tomana a prezidenta Agrární komory ČR Ing. Zdeňka Jandejska,CSc.