Schaumann novinky 2021

Zrušení -Setkání chovatelů 1. -2. 12. na Skalském Dvoře

Vážení chovatelé, věřili jsme , že letošní tradiční setkání chovatelů s vyhlášením soutěže šlechtitelských chovů na Skalském dvoře se uskuteční a nebude se opakovat scénář z roku 2020.

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a zpřísňujících se opatření souvisejících s nákazou Covid 19 jsme se rozhodli zrušit termín 1.-2. 12. 2021.

 

Soutěž šlechtitelských chovů bude vyhlášena v únorovém termínu 2022 v odpoledních hodinách a ve stejný den proběhne Členské shromáždění Svazu.

Chovatelské setkání na Seči SE RUŠÍ
01.12.2021 

S velkou lítostí oznamujeme, že ani letos se z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a nedoporučení konání větších akcí CHOVATELSKÉ SETKÁNÍ NA SEČI V PLÁNOVANÉM TERMÍNU 7. - 8. PROSINCE NEUSKUTEČNÍ. O náhradním termínu budete včas informováni. 

Chovatelské družstvo Impuls slaví 20 let
01.11.2021 

Chovatelské družstvo Impuls je vůbec nejúspěšnější projekt chovatelů na šlechtění českého strakatého skotu. Je až k nevíře, čeho se podařilo partě nadšenců s nulovým základním kapitálem uprostřed velmi tvrdé konkurence během 20 let dosáhnout. 

Den Zemědělce - Kámen 2021
15.09.2021 

Poslední velké setkání zemědělců se konalo na záložních letišti v Kámeni. První den svítilo sluníčko, druhé den o něco méně. Děkujeme vám všem, kteří jste se u nás zastavili. Jsme rádi, že vám steaky krůtí, dančí i z jelena siky chutnaly. Rádi jsme je pro vás připravovali.

 

Budeme se těšit na další takto velká i menší setkání!

Jsme vždy připraveni vám pomoci a podat pomocnou ruku i tímto způsobem :-)

 

Váš SCHAUMANN Tým 

ANIMAL TECH 2021
05.09.2021 

ANIMAL TECH 2021 se konal po odkladech způsobených COVID opatřeními v náhradním termínu. Jsme rádi, že náš tým se mohl setkat na výstavišti s vámi našimi zákazníky.

Těšíme se opět na příští setkání na dalších chovatelských akcích a také u vás na vašich farmách.

 

Váš SCHAUMANN Tým 

PRIM CHOMUTICE 2021
03.09.2021 

Stejně jako v roce 2020 byl i v letošním roce chovatelský den ve Třtěnicích jedinou chovatelskou lokální akcí. Děkujeme moc všem chovatelům a orgranizátorům z Agro Chomutice za uspořádání chovatelského dne.

Rádi jsme přijeli, možnost potkat se s vámi je pro nás vždy neodolatelná.

Těšíme se zase za rok na další ročník PRIM CHOMUTICE.

 

Váš SCHAUMANN Tým 

DREZURNÍ ZÁVODY VE VYŠKOVĚ – 3.- 4. ČERVENCE 2021 opět s velkou podporou SCHAUMANN ČR
03.07.2021 

Červencové drezurní závody pod hlavičkou Stáje PIAFA  na Šafářském dvoře ve Vyškově, s kvalifikací pro národní pohár v drezuře, jsou již minulostí a jsme moc rádi, že se vydařily. Naše ekipa byla velká a nejen závodní. Zaměstnancům i dobrovolníkům patří poděkování za přípravu areálu, průběh i následný úklid s úpravami na příměstské tábory.

Prý nedělají nic mimořádného, ale jsou první…
01.07.2021 

Zisku 107 bodů a prvního místa docílila farma v Javorném díky těmto ukazatelům: Dojnice farmy Javorné dosáhly průměrného mezidobí 370 dní, počtu somatických buněk 164 tisíc, 90 % krav se nachází v lineárním skóre do 4,0, součet produkce tuku a bílkovin na produkční den za laktaci 2,56 kg, průměrný nádoj byl 33,91 kg mléka a průměrný laktační den ve stádě byl 152,86. Průměrné pořadí laktace bylo 2,53!

Nelehký rok 2020
01.04.2021 

V lednu loňského roku  jsme si ve Stáji Rozárka jako každý rok naplánovaly termíny  akcí. Provoz individuálních a víkendových hipoterapií ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE), Koňské školky, Minikonin pro malé děti, prázdninových a víkendových koňských družin, exkurzí pro školky, školy, procházky do přírody na koních, termíny veřejných akcích s ukázkami HTFE atd.   Odpočatí přes zimu a nabití novou energií na další sezónu nás hned v dubnu zaskočila první vlna začínající epidemie Covid-19.

Pomáháte nám pomáhat …
01.01.2021 

Doba je náročná a poskytování sociálních služeb a zdravotní rehabilitace potřebným má  v době „covidové“  plno úskalí.  Díky našim partnerům se nám je daří zvládat. PIAFA Vyškov během roku 2020 nenechala nikoho z klientů bez podpory a pomoci. Pokud to zrovna nešlo ambulantní péčí, přešli jsme na podporu v terénu nebo on-line u klientů doma. Pomáhali jsme rodinám s dětmi řešit finanční problémy i výuku dětí, zajišťovali jsme potravinovou a další pomoc.