Odborné informace SCHAUMANN BIOENERGY

V sekci Novinky - Zákaznický časopis jsme pro vás připravili dvě nové podsekce zaměřené na informace pro provozovatele bioplynových stanic.

Jsme velmi rádi za vaši zpětnou vazbu, pokud vám nějaké informace schází nebo máte jiné otázky, které by jste rádi položili našim specialistům pro bioplyn, neváhejte napsat poslat dotaz.

 

Těšíme se s vámi na setkání

Váš SCHAUMANN BIONERGY Team 

Stabilitu siláží ovlivňuje nejen samotný průběh silážování, ale i management vybírání travních a kukuřičných siláží ze sila. Především na podzim a v zimě jsou siláže v otevřených silech vystaveny nepříznivým vlivům počasí. Déšť nebo sněžení jsou často příčinou znečištění sila a hygienicky podezřelých siláží.

 

Celý článek si můžete přečíst a stáhnout v sekci odborných informací 

ONLINE KONFERENCE JARO 2021

Děkujeme všem posluchačům naší ONLINE KONFERENCE, bylo vás 599.

Podrobná stopáž přednášek je v sekci video.

 

Celý záznam konference je možné shlédnout na stránkách TV Zemědělec. Na těchto stránkách je možné shlédnout i starší videozáznamy, které jsem natočili již dříve.

 

Inovace ve výživě

Výpočet krmných dávek pro skot podle CNCPS

Naše firma již více než 7 let využívá pro výpočet krmných dávek pro skot program Taurinut. Tento systém využívá pro výpočet mimo jiné i systém CNCPS.

Protože práci se systémem CNCPS máme jako běžnou pracovní rutinnu, nabízíme možnost používat náš program Taurinut pro studenty na středních a vysokých zemědělských školách. Současně s Taurinutem mohou studenti používat i jedinečný program MOOML (slouží pro organizaci a analýzu chovu skotu) v rámci projektu "Praxe do škol"

Více v samostatné kapitole k tomuto projektu

Farma V. Petrovice má moderní teletník

Konečně z Ostaše zmizel středověk v odchovu telat! Opět bez dotační podpory z PRV, se nám povedlo postavit moderní teletník pro telata po odstavu. 

 

Video z ZD Ostaš můžete shlédnout zde

Reportáž na TV Zemědělec červenec 2019.

Odborná diskuse na téma Smart Farming v chovu skotu

Celé video reportáže si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež