Tirsana 1312 - ochrana jater na počátku laktace


Vstup do laktace je pro vysokoužitkové dojnice spojen s velkou výzvou. Zpravidla nemůže příjem krmiva držet krok s rychle narůstající potřebou energie. Dochází k negativní energetické bilanci, která se projeví ještě výrazněji u otelených krav, které byly v „lepší“ kondici. Krávy štěpí tělesný tuk, což způsobuje zatížení jater a následkem je vyšší náchylnost např. k zánětům vemene nebo zánětům dělohy.
TIRSANA 1312 je speciální tekutý přípravek, který obsahuje glukoplastické látky jako glycerin, propylenglykol a také vyšší množství vitamínu B12. TIRSANA 1312 efektivně podporuje energetický metabolismus krávy na počátku laktace.
Výsledky rozboru krve otelených krav z Univerzity v Lipsku ukázaly, že se díky TIRSANA 1312 významně zvýšila hladina vitamínu B12 v krvi a obsah volných mastných kyselin (znak pro mobilizaci tuku) se výrazně snížil. Zkušenosti z praktických podniků hovořily také o významném zvýšení chuti přijímat krmivo, především se to týkalo problémových krav.

TIRSANA 1312 se podává v den telení a pak dva následující dny po sobě, dávka je 500 ml (perorálně). Ve zvláštních případech může být dávka podána pět po sobě následujících dní.

 

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.

Kontakt

SCHAUMANN ČR

Tel: +420 383 339 110

Fax: +420 383 339 111