AKTIMAG - organicky vázaný hořčík s vysokou biologickou využitelností


S AKTIMAG vyvinul SCHAUMANN vysoce využitelnou formu hořčíku. Minerální látka je pomocí patentovaného postupu vázána v komplexu se dvěma molekulami aminokyseliny. Z tohoto důvodu zůstává v trávicím traktu stabilní a pro organismus vysoce využitelná. AKTIMAG je vhodný pro výživu prasat, drůbeže, skotu. 

 


Zásobení hořčíkem má ve výživě zvířat zásadní význam

 

Hořčík je životně důležitý minerál a plnohodnotná živina. Ovlivňuje přenos vzruchů z nervových na svalové buňky a zabezpečuje jejich optimální souhru. Jestliže není hořčík doplňován v potřebném množství, dochází k výskytu nadměrné vzrušivosti nervů a nervozitě zvířat.

Další důležité funkce plní hořčík jako součást kostí, zubů a také jako aktivátor více než 300 enzymů. Ovlivňuje elasticitu kostí a tvoří vedle draslíku důležitou minerální součást buněk.

 

Typ vazby hořčíku ovlivňuje jeho kvalitu pro výživu zvířat


AKTIMAG je sloučenina makroprvku hořčíku a aminokyseliny glycinu. Zvláštností je kombinace hořčíku a dvou molekul glycinu. Významná výhoda se projevuje během trávení: Hořčíkový iont je díky své vazbě s dvěma molekulami glycinu tak stabilní, že nemůže docházet k žádným reakcím s jinými anionty jako např. fosforečnany nebo proteiny v žaludečně-střevním traktu. Hořčík tak zůstává vysoce stravitelný.

 

Patentovaný způsob nabízí SCHAUMANN-zákazníkům náskok

 

Glycinát hořečnatý se vyrábí pomocí postupu patentovaného společností ISF SCHAUMANN FORSCHUNG, jedná se o reakci pevných látek. Kromě vysoké biologické využitelnosti umožňuje speciální vazba vysoký obsah hořčíku – minimálně 11,5 %. AKTIMAG je zařazen do registru krmných surovin a může být neomezeně použit pro výživu zvířat.

 

Pozitivní účinek AKTIMAG je u zvířat potvrzen

 

Pokusy ve výživě a krmení prasat a drůbeže dokládají pozitivní účinek AKTIMAG. V případě výkrmu kuřat byla prokázána pětinásobně vyšší využitelnost AKTIMAG ve srovnání s oxidem hořečnatým.

Při použití AKTIMAG lze potřebu hořčíku optimálně pokrýt i během složitých situací látkové výměny jako např. vrchol laktace, změna ustájení , přesuny zvířat atd. Nadměrné projevy stresu jako nervozita a agresivita mohou být efektivně sníženy.

 Struktura molekuly glycinátu hořečnatého AKTIMAG

Kontaktní osoba

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

 

Odborné informace v

oblasti skot, koně a silážování

Tel. + 420 602 443 094

Kontakt

SCHAUMANN ČR

Tel: +420 383 339 110

Fax: +420 383 339 111