Parkurové závody se vrátily po několika letech do Vyškova


Dekorování nejlepších

Tisková zpráva
Vyškov – 12. 6. 2018

 

PIAFA Vyškov je tradičně pořadatelem drezurních jezdeckých závodů již několik let, ale v letošním roce se rozhodla, na přání jezdců i oblastního vedení ČJF, uspořádat také závody skokové.

Neděle 10. června 2018 byla krásným letním dnem a pro jezdce a koně bylo připraveno 8 soutěží, od Hobby do 50 cm, přes Pony handicap ZLP na limitovaný čas, až po ZL velkých koní s rozeskakováním na limitovaný čas. Představilo se 80 startujících dvojic.

Přípravy areálu probíhaly již během předchozího týdne, náš tým nechtěl ponechat nic náhodě. Plochy jsme nově upravovali malým elektrotraktorem, který úspěšně testujeme s výrobcem pro možnosti uplatnění v jezdeckých areálech menších velikostí. S podporou HZS ve Vyškově jsme byli schopni udržet ve vedrech kolbiště mokré. Velký dík patří hřebčinci Tlumačov za možnost půjčení všech parkurových překážek.

Celý den probíhal v pohodě a ke všeobecné spokojenosti, dynamika skokových závodů byla zajímavá i pro řadu diváků a jezdci si odvezli krásné ceny, které věnovali jezdecké potřeby Kalenda Brno, Michal Slováček – Staré Město, SH Tlumačov, s.p.o., Schaumann ČR, s.r.o. a  Ida Vavříková. Zlínská oblast ČJF se konečně dočkala nové elektronické časomíry a nás těší, že u nás bez problémů prošla zaváděcí testací.

Drezurní jezdkyně Stáje PIAFA si také poprvé odskočili do parkuru s několika našimi koňmi a docela úspěšně. Znovu se nám potvrdilo, že všestranná příprava koní pro hiporehabilitaci je velice důležitá nejen pro zachování jejich fyzické zdatnosti, pružnosti, ohebnosti a poslušnosti, ale umožňuje koním také odreagování a mentální odpočinek formou základního sportu, nejen drezurního, ale i skokového, což je pro zachování jejich dlouholeté funkčnosti velmi důležité. Krmení granulemi Schaumann – Horsal Complet je pro nás naprosto správné.

Stáj PIAFA reprezentovali v dětech – Barbora Horáčková s Esencí (ČSP) a Lewwi (ČT), Veronika Cveková s Eymi (ČT) a Bontym (ČMB) a Eliška Tesařová v několika soutěžích s Lee Diamontem (ČT), Aishou  (ST) a Vapity (hafling), se kterou vyhrála ZPL pony.

Děkujeme za návštěvu a dekorování jezdců Ing. Davidu  Olejníčkovi, řediteli Státního hřebčince Tlumačov.


Více na FB – piafa.cz

 

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111