Pomáháte nám pomáhat …

Doba je náročná a poskytování sociálních služeb a zdravotní rehabilitace potřebným má  v době „covidové“  plno úskalí.  Díky našim partnerům se nám je daří zvládat. PIAFA Vyškov během roku 2020 nenechala nikoho z klientů bez podpory a pomoci. Pokud to zrovna nešlo ambulantní péčí, přešli jsme na podporu v terénu nebo on-line u klientů doma. Pomáhali jsme rodinám s dětmi řešit finanční problémy i výuku dětí, zajišťovali jsme potravinovou a další pomoc. Pro seniory byla důležitá podpora nejen potravinová, ale také s porozuměním důležitým informacím a  vyřizováním věcí na úřadech, doprovodem k lékaři, zajištěním  desinfekce apod. Zachytili jsme  a pomohli mnoha lidem v duševní krizi. Pro děti s handicapem je důležitá stálá rehabilitace, pokud k nám nemohli do ambulance, zajišťovali jsme poradenství a učili rodiče, jak s dětmi cvičit i doma. V létě se nám podařilo uskutečnit i několik běhů integrovaných příměstských táborů, pro děti zdravé, handicapované i ze sociálně nepříznivého prostředí  (90 dětí). Mentálně postižení klienty naší terapeutické dílny se měli možnost během léta naučit řadu věcí z oboru sedlářského a před vánoci se nám podařilo prodat i řadu jejich výrobků z terapeutické dílny na vánočních trzích.  
Našemu týmu 30ti lidských odborníků pomáhal celoročně tým našich 6 psů na canisterapii a 12 koní pro hiporehabilitaci i volnočasové aktivity dětí a 4 aut pro terénní práci. Celoročně jsme se věnovali 439 klientům v sociálně zdravotní péči.
Pro naše koně je důležitá i fyzická zdatnost, poslušnost, speciální dovednosti i psychická kondice. To jim přináší i sport. Většina z nich slouží nejen dětem v jezdecké školičce, ale někteří dosáhli výborných výsledků na závodních drezurních obdélnících. Stáj reprezentovalo 8 jezdkyň v kategoriích dětí, juniorů i seniorů. Jezdkyně Eliška Tesařová a Jana Podrápská soutěží na úrovni stupně S a Eliška v závěru roku stála na „bedně“ i na úrovni ST. Její 4. místo s klisnou Aishou na MČR v jednotlivcích bylo úžasné, zrovna tak jako reprezentace na MČR  Jany s valachem Lee Diamontem v družstvu Zlínské oblasti.  V našem areálu jsme uspořádali dvoje drezurní závody, včetně oblastního mistrovství, které vyhrála Jana Podrápská.

 

Musíme říci, že i nás v roce 2020 provázely značné finanční problémy ovlivněné covidem, a proto o to více děkujeme našim partnerům a dárcům. Díky za super krmení pro naše koně a výbornou spolupráci týmu Schaumann s.r.o. v roce 2020.
 

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111