SCHAUMANN-lizy - na pastvě i ve stáji

16.04.2013 - Minerální a účinné látky nyní nově s AMINOTRACE-stopovými prvky


SCHAUMANN-Leckmassen

AMINOTRACE-organicky vázané stopové prvky se vyznačují výbornou rozpustností, optimální koncentrací, stabilními komplexy a mimořádnou biologickou využitelností. Tento inovativní prvek je nyní zařazen také do SCHAUMANN-lizů.

 

Vysoká biologická využitelnost umožňuje snížit celkový obsah stopových prvků. Zároveň klesá riziko vzájemných negativních interakcí s ostatními stopovými prvky nebo krmnými komponenty a snižují se antagonistické účinky. Výsledkem je stabilní zásobení podle potřeb, efektivní využití krmiva a optimální užitkovost.

 

Přísun živin pro zvířata na pastvě je ovlivněn podmínkami stanoviště a také ročním obdobím. Samotná pastva zpravidla nemůže pokrýt potřebu živin. SCHAUMANN-lizy jsou již léta osvědčenými doplňky výživy. Potenciál užitkovosti mléčných krav i krav bez tržní produkce mléka se stabilizuje a předchází se projevům nedostatku. Zvláště s ohledem na zdraví telat a rostoucí užitkovost je důležité zabezpečit zásobení makroprvky a stopovými prvky.

 

SCHAUMANN-lizy obsahují vápník, fosfor, sodík, hořčík, zinek, mangan, měď, jód a selen.

 

SCHAUMANN-lizy to je kombinace vybraných surovin, vysoké využitelnosti vitamínů, výborné chutnosti a maximální stability v deštivém počasí. Lizy představují praktický způsob doplnění krmné dávky v konvenčních i ekologických chovech skotu.

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.