MiZi - společník pro všechna selata

17.10.2018 - Mikronizovaný oxid zinečnatý


Nejčastějším onemocněním selat v odchovně je průjem. Žaludečně-střevní onemocnění jsou se 40 % nejčastějším důvodem pro nasazení antibiotik v chovu prasat. Jako alternativa antibiotik se s velkým úspěchem používá farmakologické dávkování oxidu zinečnatého (ZnO) v množství 2.500-3.000 ppm. S ohledem na vznik rezistence a zatížení životního prostředí jsou alternativní přípravky velmi žádané.

 

Praktické pokusy s inovativní SCHAUMANN-účinnou látkou MiZi z mikronizovaného oxidu zinečnatého vykazují velmi slibné výsledky. Speciální, čistě mechanické zpracování oxidu zinečnatého zvětšuje povrchovou plochu a aktivuje molekulální struktury. MiZi vykazuje již při dávkování v oblasti hodnot povolených krmivářskou legislativou dodatečné funkční vlastnosti. Výsledek je srovnatelný s účinkem farmakologického dávkování oxidu zinečnatého.

 

 

Použití MiZi přispívá výraznou měrou ke zlepšení zdraví zvířat, důvodem je efektivní potlačování E. coli, a tím snížení výskytu průjmových onemocnění u odstavených selat. Současně je zohledněn aspekt ochrany životního prostředí, protože ve srovnání s farmakologickým dávkováním je v kompletním krmivu výrazně nižší obsah zinku, a proto se ho také méně vylučuje do vnějšího prostředí.

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.

Kontakt

SCHAUMANN ČR

Tel: +420 383 339 110

Fax: +420 383 339 111