Stáj PIAFA na Mistrovství Zlínské oblasti v drezuře na výbornou


Stupně vítězů

Na dvoudenní Mistrovství Zlínské oblasti v drezuře, které se konalo 2.- 3. července 2016 vyjel tým Piafy již v pátek. Do soutěží byly zapsány 2 jezdkyně (Ing. Jana Podrápská, Eliška Tesařová) se 4 koňmi (chladnokrevník Bonty, OK Bodegita plemene Paint horse a teplokrevníci Lee Diamont a Eymi). Pro koně byla důležitá páteční aklimatizace ve stáji i tréning na závodním obdélníku.

 

Sobota byla ve znamení nadprůměrného vedra, ale přesto umístění jezdkyň bylo v jednotlivých soutěžích výborné. Počet startujících v úlohách stupně Z i stupně L byl vždy nad 20. Druhé kolo se jelo v neděli za ranního deště a hodně mokrého a hlubokého povrchu. Součet známek z obou dnů byl základem pro hodnocení mistrovství.

 

Ing. Jana Podrápská obsadila s mladým, pětiletým valachem Lee Diamontem v úlohách st. Z třikrát první a jedenkrát druhé místo mezi dospělými jezdci. S klisnou Eymi v soutěžích st. L byla třikrát druhá a jedenkrát třetí. Dvanáctiletá Eliška Tesařová soutěžila s jezdci kategorie juniorů, neboť dětí se nesešlo tolik. S chladnokrevníkem Bontym zvládali výborně i kontracval a vedle úloh st. Z jela poprvé se strakatou OK Bodegitou i úlohu st. L. Umístění převážně v první polovině jezdkyň ve všech úlohách bylo výborné. Přesto, že jezdkyně startují na více koních, do mistrovství je hodnocen jen ten s lepším skóre ve vyšším stupni úloh.

 

Ing. Jana Podrápská obsadila na Mistrovství ZO 2. místo s klisnou Eymi v kategorii dospělých jezdců a Eliška Tesařová 3. místo s OK Bodegitou v kategorii juniorů. Pochvalu zaslouží i další členky, které na mistrovství jezdkyním pomáhaly s péčí o koně.

 

Pozvánka:
PIAFA pořádá 17. září drezurní závody v areálu jízdárny ve Vyškově. 

Fotogalerie ze závodů

Poděkování
Stupně vítězů - J. Podrápská
Bronzová Eliška
Mezi kapkami deště - Bonty

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111