Úspěšné ´´JARNÍ´´ semináře 2016

02.02.2016 - 28.02.2016


Pozorní posluchači JARNÍCH seminářů

Kolik stojí živiny v krmivu?
Tuto otázku si položil Peter Nörtershauser na jednom ze série jarních seminářů výživářské společnosti SCHAUMANN ČR s.r.o., který se uskutečnil včera v jihočeských Chabrovicích. Jak zdůraznil, dusíkaté látky a energie, které se počítají mezi nejdůležitější živiny pro dojnice, můžou chovatele stát rozdílné finanční prostředky. Záleží na tom, jakým způsobem využívá svoje možnosti.

 

 

Podle jeho slov neměl nikdy travní porost takovou hodnotu jako dnes. „Živiny z objemného krmiva jsou vždy levnější než nakoupené. Chovatel by měl proto zkrmovat co největší množství doma vyrobených krmiv,“ řekl Peter Nörtershauser.
Kvalitní travní siláž ovšem nevznikne sama od sebe, jak upozornil řečník, je nutné se o porost důkladně starat už na poli. „Bez kvalitního založení či obnovy, hnojení a dalších opatření nemůže být travní siláž dostatečně kvalitní,“ je přesvědčen přednášející.

 

Pro založení porostu pak doporučil směs Greenstar, kterou dodává na trh společnost Schaumann. Obsahuje jemnolistou odrůdu kostřavy rákosovité, která je velmi dobře stravitelná. Je také suchovzdorná a odolává i extrémním teplotám. V neposlední řadě poskytuje pěstiteli vysoké výnosy.

 

Více si můžete přečíst v týdeníku Zemědělec a měsíčníku Farmář.

 

autor: Jana Velechovská

 

Krátké videozáznamy z vystoupení předsnášejících si můžete prohlédnout na těchto odkazech:

 

Peter Norterhasuser, ISF Forschung


MVDr. Jiří Davídek, soukromý veterinární lékař

 

zástupce MSD Animal

 

Ing. Miroslav Duchoň, CRV

 

Ing. Dušan Kořnek, Ph.D., SCHAUMANN ČR s.r.o.

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111