Školy zapojené v projektu

SOŠ Frýdek Místek - agropodnikání

Studenti oboru agropodnikání měli možnost začít pracovat s unikátním programem TAURINUT. Vyzkoušeli se obtíže při výpočtu skutečné krmné dávky pro stádo dojnic, které si sami nadefinovali. Zjistili, že v praxi není tak jednoduché sestavit fungující krmnou dávku při dodržení všech fyziologických omezení, které jim program TAURINUT výborně simuloval.

Bylo výborné, že se nám nakonec podařila krmná dávka s pomocí Ing. Dušan Kořínka sestavit tak, že by mohla být v praxi použitelná.

Mendelova univerzita v Brně

Studenti předmětu Výživa a krmení hospodářských zvířat mají možnost práce v novém porgamu pro výpočet krmných dávek Taurinut.
Společně s Prof. Zemanem a Ing. Kořínkem se v každém semestru intenzivně věnují výpočtu i dalším souvisejícím bodům této problematiky.

Praxe do škol - JČU České Budějovice
03.11.2017 - SEMINÁŘ O MODERNÍCH TECHNOLOGIÍCH VÝPOČTU KRMNÉ DÁVKY

V rámci projektu Praxe do škol zorganizovala sekce výživy a krmení hospodářských zvířat Katedry zootechnických věd  přednášku specialisty na výživu a krmení hospodářských zvířat.

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D., zástupce firmy Schaumann ČR s.r.o., byl pozván, aby studenty seznámil s moderní technologií výpočtu krmné dávky pro dojnice. Představil jim počítačový program Taurinut, který jeho firma vyvinula. Program je dostupný pro každého uživatele s osobním počítačem s přístupem na internet.

Praxe do škol - Český Těšín
17.10.2017 

Ve spolupráci s firmou Schaumann jsme se dne 17.10. naučili tvořit krmné dávky pro skot a nahlédli do tajů „krmivařiny „ :-)
Tímto děkujeme firmě Schaumann a především panu Ing. Kořínkovi, za poskytnutí krmivářského programu, návodu na tvorbu krmných dávek pro jednotlivé kategorie a cenné rady.

Ing. Radka Miždochová

Fakulta agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů, ktedra mikrobiologie, výživy a dietetiky ČZU Praha
01.01.2016 

Již druhý rok mají studenti se zaměřením v předmětu Výživa zvířat, Výživa zvířat a nauka o krmivech  a také Výživa zvířat v ekologickém zemědělství ideální možnost vyzkoušet si výpočet krmných dávek pro skot v moderním a uživatelsky příjemném programu Taurinut.

Vždy dvě hodiny jsou pod vedením Ing. Dušana Kořínka, Ph.D. a Ing. Vladimíra Plachého , Ph.D. plně věnovány postupu výpočtu, vysvětlení důvodů proč použít konkrétní krmivo, jaký je mezi krmivy rozdíl, jaká praktická omezení jeou běžná.

Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor
06.10.2015 

V prvém pololetí se žáci všech tří tříd třetího ročníku seznámili s výpočtem krmných dávek pomocé programu Taurinut.
Paní profesorka Magda Navrátilová dále pracuje se žáky a konotroluje plnění zadaných úkolů pomocí adminitrátorského přístupu.

Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady

Jak sestavit správnou krmnou dávku pro hospodářská zvířata? Kolik nás krmení pro jednu krávu za den bude stát? Jak nahradit chybějící živiny v krmné dávce skotu….?. To vše jsme si mohli vyzkoušet na praktickém cvičení pod vedením Ing. Dušana Kořínka PhD.
Za skvělé spolupráce s firmou Schaumann jsme se učili pracovat s programem na výpočet správné krmné dávky pro skot. Sestavovali jsme krmnou dávku pro dojnice na první a druhé laktaci.

Střední zemědělská škola Čáslav
12.01.2016 

Dne 12.1. jsme na naší škole v rámci projektu Praxe do škol uvítali návštěvu specialisty na výživu a krmení hospodářských zvířat a zástupce firmy Schaumann ČR s.r.o. pana ing. Dušana Kořínka, Ph.D.
Pan Kořínek k nám zavítal, aby nás seznámil s moderní technologií výpočtu krmné dávky pro dojnice, která je značně jednodušší a efektivnější, nežli zastaralá metoda tužky a papíru. Představil nám program Taurinut, který vyvinula firma Schaumann ČR s.r.o.

Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun
08.11.2016 

V únoru letošního roku se všichni žáci třetího ročníku seznámili s moderním způsobem výpočtu krmných dávek pro skot. Porgam Taurinut, který pracuje v jakémkoliv internetovém prohlížeči byl pro žáky velmi zajímavý a vydržli dvě vyučovací hodiny i bez přestávky intenzivně pracovat. odborný poradce firmy SCHAUMANN ČR s.r.o. Ing. Petr Sobola a specialista pro skot Ing. Dušan Kořínek, Ph.D. se všm věnovali s maximálním nasazením.