SCHAUMALAC PROTECT - prémiové minerální krmivo pro prasata při nejvyšších požadavcích na užitkovost


Nejvyšší užitkovost mohou v chovech prasat dosáhnout pouze zvířata, která jsou zdravá. Nejdůležitější je přitom ochrana žaludečně-střevního traktu. Nárokům plně odpovídá linie minerálních výrobků - SCHAUMALAC PROTECT.

 

Zavedení datové banky antibiotik s cílem snížit jejich používání v chovech zvířat, zvyšuje význam podmínek ustájení a výživy zvířat. Ochrana a stabilita žaludečně-střevního traktu získává na důležitosti. Žaludečně-střevní trakt prasat se skládá z jednotlivých úseků, které odpovídají za různé úkoly. Tento velmi citlivý trávicí systém je nutné vhodným způsobem chránit a podporovat.
Nová linie výrobků SCHAUMALAC PROTECT ideálně podporuje trávicí systém.

 

 Nové monoglyceridy účinné především proti bakteriím

 

Jedním ze znaků produktové řady SCHAUMALAC PROTECT je vybavení mastnými kyselinami se středně dlouhým řetězcem ve formě monoglyceridů (MCM). MCM jsou antimikrobiálně účinné a efektivně inhibují gramnegativní bakterie a také velmi robustní grampozitivní bakterie jako např. klostridie, streptokoky a stafylokoky. Potlačení nežádoucí doprovodné mikroflóry tak napomáhá zlepšení zdraví ve střevě. MCM mají neutrální chuť a vůni, což umožňuje jejich vysoké, variabilní dávkování bez vlivu na příjem krmiva.

 

MCM a probiotikum BONVITAL - ideální tým

 

V kombinaci s probiotikem BONVITAL se vytváří ochranný systém, který zajišťuje vytvoření biofilmu a inaktivaci patogenních bakterií ve střevě. V prvním kroku je střevo osídleno BONVITAL a volnými monoglyceridy (MCM). BONVITAL se naváže na střevní sliznici a vytvoří ochranný film. Současně volné MCM pronikají do patogenních buněk a ničí je (viz schéma).

 

 

 


Vytvoření biofilmu díky BONVITAL a inaktivace patogenních buněk účinkem monoglyceridů (MCM)

 

Všechny důležité stavební kameny v jednom minerálním krmivu

 

SCHAUMALAC PROTECT patří díky svému vybavení vysoce hodnotnými živinami a účinnými látkami k prémiové řadě produktů, které jsou základem pro nejvyšší užitkovost v chovech prasat.

 

Vitální selata

 

Pro odchov selat to znamená bezpečnou počáteční fázi a vysokou užitkovost při cíleném účinku proti průjmovým onemocněním. Selata jsou především v kritických fázích odchovu výrazně vitálnější.

 

Růst vykrmovaných prasat

 

Během celé periody výkrmu je podpořeno zdraví ve střevech a také rovnoměrný růst prasat. Příjem krmiva a konverze krmiva se vyvíjí pozitivně.

 

Stabilní prasnice s vysokou mléčnou užitkovostí

 

SCHAUMALAC PROTECT má rovněž stabilizující účinek na střevní flóru prasnic. Nežádoucí kmeny jsou inhibovány a jejich negativní vliv se snižuje. Výsledkem jsou zdravé prasnice s vysokou mléčnou užitkovostí a stabilním trávením.

 

Kontakt

SCHAUMANN ČR

Tel: +420 383 339 110

Fax: +420 383 339 111

 
 

K výrobkům

Schweine