Společnost SCHAUMANN

O společnosti SCHAUMANN

SCHAUMANN je společnost, která poskytuje profesionální poradenství pro chov a výživu hospodářských zvířat.

Více než 80 let pracujeme pro zdraví vašich zvířat a nabízíme specifická individuální řešení pro každého chovatele.

 

Přečtěte si více o společnosti SCHAUMANN

JARNÍ CYKLUS SEMINÁŘŮ 2019

Dovolujeme si vás pozvat na sérii odborných seminářů pořádaných firmou SCHAUMANN ČR s.r.o. ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR, CRV Czech Republic, FarmVet s.r.o., VÚŽV, v.v.i., Mendelovou unverzitou

Čeká nás celkem 9 seminářů na různých místech celé ČR.

Program a časy jednotlivých seminářů jsou mírně odlišné, prohlédněte si prosím proto v sekci semináře pozvánku na konkrétní den, který je pro vás nejvhodnější.

 

Moc se těšíme na setkání s vámi!

 

Odborná diskuse na téma Trendy ve výživě skotu na TV Zemědělec, kde zaznělo hodně zajímavých informací je možné sledovat na tomto odkazu.

 

Inovace ve výživě

Výpočet krmných dávek pro skot podle CNCPS

Naše firma již více než 7 let využívá pro výpočet krmných dávek pro skot program Taurinut. Tento systém využívá pro výpočet mimo jiné i systém CNCPS.

Protože práci se systémem CNCPS máme jako běžnou pracovní rutinnu, nabízíme možnost používat náš program Taurinut pro studenty na středních a vysokých zemědělských školách. Současně s Taurinutem mohou studenti používat i jedinečný program MOOML (slouží pro organizaci a analýzu chovu skotu) v rámci projektu "Praxe do škol"

Více v samostatné kapitole k tomuto projektu

RUMIVITAL® i - nový komplex účinných látek pro krmné dávky bohaté na škrob a s nízkým obsahem vlákniny

Živiny v objemném krmivu nejsou k dispozici ve vysoce stravitelné formě jako je tomu v případě jadrného krmiva. Je nezbytné tyto živiny v bachoru zpřístupnit. K tomu napomáhá RUMIVITAL® i: Odbourává buněčné stěny nebo frakce vlákniny a zvyšuje tak jejich využitelnost pro bachorové mikroorganismy.

Odkaz na článek

MIKRONIZOVANÝ OXID ZINEČNATÝ

MiZi – nový společník pro všechna selata
Průjem je nejčastějším onemocněním selat v odchovu. Z důvodu změn mikroflóry a střevní sliznice způsobených odstavem mají patogenní kmeny jako E.coli ulehčené podmínky pro osídlení střev a vyvolání průjmového onemocnění. Nová Schaumann-účinná látka MiZi na bázi mikronizovaného zinku zaznamenala v praktických ověřováních slibné výsledky.

 

Celý článek je k přečtení a stažení zde

 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež