Říjnové parkurové závody ve Vyškově – 2018

Slunečná a příjemná sobota 20 října 2018 čekala na všechny účastníky skokových závodů, které pořádala Stáj PIAFA ve Vyškově.

Přihlášeno bylo 80 dvojic v 8 soutěžích pro hobby jezdce, pony i otevřených od 50 do 110 cm. Nechybělo ani dvoufázové skákání nebo soutěže na limitovaný čas.

Ve Zlínské oblasti není mnoho subjektů pořádajících jezdecké závody a tak tradiční troje drezurní závody doplnila PIAFA letos o dvoje skokové. Cílem bylo také umožnit některým jezdcům na závěr sezóny dohnat body, které ještě potřebovali do celoročního skóre jezdecké ligy a také samozřejmě dopřát domácím začínajícím jezdkyním první závodní zkušenosti.

Od rána panoval v areálu čilý ruch a plno bylo nejen u parkování, na opracovišti a kolbišti, ale i v občerstvení. Vzhledem k náhlému ochlazení se každý zahříval z venku i zevnitř.

Trenérka domácí stáje Ing. Jana Podrápská vyslala do soutěží 5 jezdkyň a 7 koní 5ti plemen a měla celý den co dělat, aby se všem svým svěřencům stihla věnovat na opracovišti i na kolbišti. Radost v Piafě byla z umístění na prvním, druhém, 3x třetím, 3x šestém a 2x sedmém místě. Eliška Tesařová, letošní velmi úspěšná juniorská drezurní jezdkyně, provedla parkury i ostřílené koně drezuráky, Aishu a Lee Diamonda.

Poslední sportovní den letošní sezóny se v Piafě vydařil a všichni se již těší na tradiční vyhlášení jezdecké sezóny s plesem na zámku v Holešově 17. listopadu.

 

Eliška Tesařová + AISHA
Eliška + Lee Diamond
Parkoviště bylo plné
Medailová děvčata

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111