Tepelný stres dojnic

10.06.2014 - Řešení je v cílené výživě


Tepelnému stresu lze zabránit cílenou výživou

Teploty nad 20°C, vysoká vzdušná vlhkost a rychlé zahřívání krmné dávky – v tomto případě již dojnice trpí tepelným stresem. Následky: Zhoršuje se příjem krmiva a zásobení strukturální vlákninou, je postiženo zdraví bachoru a látková výměna, klesá hladina krevní glukózy, snižuje se mléčná užitkovost a obsah mléčných složek.

 

Pro každý příznak vhodné řešení


Vysoká užitkovost a kvalita mléka vyžadují neustále přizpůsobovat zásobení živinami a energií. Ve zvláštních krmivářských situacích se osvědčily SCHAUMANN-výrobky, které umí příznaky řešit cíleně.

 

Stimulace příjmu krmiva


Při zkrmování produktů řady SCHAUMASIL TMR jsou krávě dodávány látky pro tvorbu krevního cukru. Produkty SILOSTAR TMR potlačují růst kvasinek již zahřáté krmné dávky a zlepšují její kvalitu.

 

Stabilizace pH-hodnoty bachoru


RINDAMIN BP poskytuje pufrační látky, které se uplatní ve slinách, krvi a v bachoru. Kombinace s ASS-CO FERM (komplex se živými kvasinkami) pomáhá stabilizovat bachor. RINDAMIN BP může také zvýšit obsah mléčných složek.

 

Zachování mléčné užitkovosti


SCHAUMANN ENERGY-výrobky zvyšují přísun energie bez zvýšení rizika vzniku acidózy, stabilizují mléčnou užitkovost a obsah mléčného tuku.

 

Posílení odolnosti


AMINOTRACE-organicky vázané stopové prvky optimalizují díky své lepší biologické využitelnosti stav zásobení dojnice a další podporu zabezpečuje ZELLPRO-antioxidativní komplex ochrany buněk.

 

Bez negativního působení tepelného stresu zůstává mléčná produkce stabilní. Pomocí včasné prevence lze zachovat užitkovost dojnic i v létě.

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.