Tipy managementu

Fermentační zařízení - bezpečná fermentace tekutého krmení v chovu prasat

 

Kdo chce fermentaci zařadit ve svém podniku do tekutého krmení prasat, má k dispozici různé typy zařízení. Proces fermentace je ovšem principiálně ve všech zařízeních stejný.

Co může zvýšit užitkovost prasnic - výživa a krmení jako klíčová funkce v managementu

Průběh laktace určuje vývoj aktuálního vrhu. Pro březost platí, že se musí nabrat ztracená tělesná hmota...

Negativní vliv tepelného stresu na užitkovost prasnic? To nemusí být

Vysoké teploty a vysoká vzdušná vlhkost v letních měsích často způsobují oběhovou slabost, prodlužování průběhu porodu, nedostatek mléka a ztráty tělesné hmotnosti prasnic. Tepelnému stresu v letních měsících lze ovšem cíleně předcházet.

Zásobení mlezivem - základ pro úspěšný odchov telat

Tři nejdůležitější zásady pro odchov telat jsou: „rychle - v dostatečném množství - ve vynikající kvalitě“.
Pokud si vezme chovatel tato pravidla pro zásobení telat mlezivem k srdci, dostanou telata důležitý základ pro rychlý a zdravý vývoj.

Správná výživa telat

Základy pro vysoký potenciál mléčné užitkovosti jsou položeny už ve stáji pro telata. Intenzita napájení a vývoj bachoru jsou důležité faktory. Přečtěte si jaký význam má vyvážená krmná dávka.

Snížit výskyt salmonel v chovu prasat

Pomocí důsledných hygienických a krmivářských opatření mohou být dodržena nařízení pro výskyt salmonel u prasat a stav salmonel jako kritérium pro zpeněžení vykrmených prasat lze optimalizovat.

Nosnice - zabránit tepelnému stresu v létě

Vysoké venkovní teploty a nedostatečné ochlazení během noci jsou příčinou poklesu užitkovosti nosnic.  Tepelnému stresu v letních měsících lze cíleně předcházet.

Tepelný stres - předcházejte poklesu mléčné užitkovosti, zdraví a plodnosti

Vysoké letní teploty a často také vysoká vydušná vlhkost nepostihuje jen mléčnou užitkovost ale také zdraví a plodnost krav. Tepelnému stresu během letních měsíců mohou chovatelé cíleně předcházet.