ZELLPRO - nový komplex ochrany buněk proti volným radikálům

19.12.2013 - ZELLPRO pro dojnice


logo ZELLPRO
ISF Schaumann-výzkum vyvinul ZELLPRO-komplex ochrany buněk, který má na základě antioxidačně účinkujících látek - vitamín E, měď, zinek, mangan - předcházet oxidačnímu stresu u vysokoužitkových dojnic. Výsledkem je posílení imunitního systému, nižší riziko infekcí a lepší užitkovost.

 

Při oxidačním stresu je narušena látková výměna, agresivní kyslíkaté sloučeniny, tzv. volné radikály, napadají buňky a ničí je. Příčinou mohou být např. záněty, nevhodné podmínky nebo špatná kvalita krmiva. Následek: Obranný mechanismus (antioxidační kapacita) selhává a výrazně je ovlivněna užitkovost.

 

Pro ochranu dojnice před nemocemi vyvolanými stresem se doporučuje použít ZELLPRO. Systémový účinek ZELLPRO je založen na optimálním zásobení zvířete antioxidanty. Synergicky působící antioxidanty v ZELLPRO chrání krmiva a krmné dávky před zkázou a rozvíjejí svůj účinek až do trávicího traktu a látkové výměny krav. Na úrovni metabolismu vytváří tělesný obranný systém s pomocí ZELLPRO trojnásobný ochranný mechanismus z vitamínu E a selenu, z AMINOTRACE-organicky vázaných stopových prvků mědi, manganu, zinku a z antioxidantů optimalizujících ochranu buněk. Touto cestou se zabraňuje vzniku agresivních sloučenin kyslíku, již vzniklé volné radikály se neutralizují a poškozené buňky se opravují.

 

ZELLPRO chrání krmnou dávku před oxidační zkázou, dojnici před oxidačním stresem a pomáhá tělesnému obrannému systému optimalizovat ochranu na úrovni buněk.

 

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.