Nový RZJ-faktor – inovativní formule pro růst v odchovu telat


logo RZJ-faktor

Výskyt průjmů je sledován především v prvních dnech života telat. Následkem jsou vysoké ztráty a dlouhodobé poruchy vývoje. Abychom tomuto zabránili, musí být stabilizováno trávení telat a potlačeny patogenní mikroorganismy. SCHAUMANN nabízí s novým RZJ-faktorem více růstu, zdraví a jistoty.

 

RZJ-faktor je komplex účinných látek, který má pozitivní vliv na pochody trávení ve střevech. Je kombinací probiotika PROVITA LE, funkční lignocelulózy a antimikrobiálně působících monoglyceridů (MCM). Lignocelulóza a probiotikum se ve svém účinku vzájemně doplňují. Dochází k podpoře stabilizace střevní sliznice, stimulaci střevní peristaltiky a zvyšuje se zpětná resorpce vody. Chuťově i pachově neutrální MCM inhibují škodlivou doprovodnou střevní flóru, podporují zdraví ve střevech a vitalitu odchovávaných telat.

 

Pokus v odchovu telat v ISF Schaumann výzkumu na statku Hülsenberg potvrzuje pozitivní účinek MCM. Denní přírůstek byl zvýšen o 6,6 % (z 989 g/den na 1.054 g/den) a spotřeba energie na kg přírůstku byla snížena o 11,9 % (z 20,1 MJ/kg přírůstku na 17,7 MJ/kg přírůstku).

 

RZJ-faktor je zařazen do vybraných SCHAUMANN-výrobků z programu mléčných krmiv KALBI.

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce.