Společnost SCHAUMANN

O společnosti SCHAUMANN

SCHAUMANN je společnost, která poskytuje profesionální poradenství pro chov a výživu hospodářských zvířat.

Více než 80 let pracujeme pro zdraví vašich zvířat a nabízíme specifická individuální řešení pro každého chovatele.

 

Přečtěte si více o společnosti SCHAUMANN

Aktuální situace - koronavirus

Vážení obchodní přátelé,
Bezpochyby procházíme všichni složitým obdobím, které na každého z nás klade nemalé nároky. Musíme se přizpůsobit nové situaci, kterou nikdo z nás doposud nezažil.

Chtěli bychom vás všechny jménem společnosti SCHAUMANN ujistit, že vaše objednávky budou vykryty dle Vašich požadavků a že nehrozí žádná omezení. Věříme, že společnými silami tuto situaci zvládneme. Jsme přesvědčeni, že jakmile to situace dovolí, opět se setkáme na Vašich podnicích nebo námi organizovaných setkáních a budeme vám moci poskytnout osobní podporu tak, jak jste byli zvyklí. Přejeme vám hodně zdraví a potřebného štěstí! Stojíme za Vámi.

 

Váš SCHAUMANN Tým

 

Celý text prohlášení vedení SCHAUMANN ČR si můžete stáhnout zde

V únoru se uskutečnila série odborných seminářů po celé ČR.

Připravili jsme pro vás video s krátkým shrnutím celé série.

Podle slov návštěvníků, byl program velmi zajímavý a prospěšný pro práci v chovu skotu a produkci kvalitních objemných krmiv.

 

Děkujeme za vaše ocenění a celý SCHAUMANN tým je připraven vám pomoci přímo na vaší farmě. Všichni naši odborní poradci mají k dispozici videozáznam přednášek i konkrétní prezentace. Konktaktujte je, rádi se s vámi setkají.

 

 

 

Inovace ve výživě

Výpočet krmných dávek pro skot podle CNCPS

Naše firma již více než 7 let využívá pro výpočet krmných dávek pro skot program Taurinut. Tento systém využívá pro výpočet mimo jiné i systém CNCPS.

Protože práci se systémem CNCPS máme jako běžnou pracovní rutinnu, nabízíme možnost používat náš program Taurinut pro studenty na středních a vysokých zemědělských školách. Současně s Taurinutem mohou studenti používat i jedinečný program MOOML (slouží pro organizaci a analýzu chovu skotu) v rámci projektu "Praxe do škol"

Více v samostatné kapitole k tomuto projektu

RUMIVITAL® i - nový komplex účinných látek pro krmné dávky bohaté na škrob a s nízkým obsahem vlákniny

Živiny v objemném krmivu nejsou k dispozici ve vysoce stravitelné formě jako je tomu v případě jadrného krmiva. Je nezbytné tyto živiny v bachoru zpřístupnit. K tomu napomáhá RUMIVITAL® i: Odbourává buněčné stěny nebo frakce vlákniny a zvyšuje tak jejich využitelnost pro bachorové mikroorganismy.

Odkaz na článek

Reportáž na TV Zemědělec červenec 2019.

Odborná diskuse na téma Smart Farming v chovu skotu

Celé video reportáže si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež