BOVIN-S-KOMPLEX – kombinace rostlinných účinných látek pro skot


Speciální kombinace rostlinných účinných látek optimalizuje výživu a krmení dojnic především při zkrmování bílkovinných krmiv s vysokým stupněm odbouratelnosti proteinu jako např. travní siláž a pastevní porost.

 

BOVIN-S-KOMPLEX – složení

 

BOVIN-S-KOMPLEX je kombinace rostlinných účinných látek, která podporuje látkovou výměnu bachoru a snižuje tvorbu amoniaku.
BOVIN-S-KOMPLEX byl vyvinut v SCHAUMANN-výzkumu cca před 20 lety. Cílem bylo zabránit přebytku bílkovin při zkrmování proteinových krmiv s velmi vysokým stupněm odbouratelnosti bílkovin (85 % a vyšší) jako např. travní siláž a pastevní porost.

 

BOVIN-S-KOMPLEX – účinky

 

BOVIN-S-KOMPLEX vstupuje přímo do trávicích pochodů v předžaludcích. V bachoru se snižuje pokles pH-hodnoty a optimalizuje se poměr kyseliny octové a propionové. Na základě toho se zvyšuje příjem krmiva a zásobení bachorových bakteriích energií pro vyšší syntézu bakteriální bílkoviny. Následkem je více využitelného proteinu v tenkém střevě při současném navýšení methioninu a lysinu. Optimalizované poměry v bachoru podporují metabolismus energie.

 

BOVIN-S-KOMPLEX – výsledky

 

BOVIN-S-KOMPLEX podporuje látkovou výměnu bachoru a optimalizuje metabolismus energie.

Výsledek:

  • vyšší příjem krmiva, 
  • příznivější poměry v bachoru, 
  • lepší zásobení bílkovinami, 
  • příznivé hodnoty krevních parametrů, 
  • vyšší množství mléka a mléčné bílkoviny.

Schéma účinku BOVIN-S KOMPLEX

Kontaktní osoba

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

 

Odborné informace v

oblasti skot, koně a silážování

Tel. + 420 602 443 094

K výrobkům