AMINOTRACE - velký skok ve výživě

Ve výživě zvířat se v posledních několika letech stále častěji používají cheláty aminokyselin. V návaznosti na to vyvinul ISF Schaumann-výzkum ve spolupráci s Technickou univerzitou Clausthal novou skupinu účinných látek AMINOTRACE.

 

S organicky vázanými stopovými prvky AMINOTRACE je možné provádět precizní a cílenou výživu podle potřeb zvířat. Toto je potvrzeno mnohými výživářskými pokusy. AMINOTRACE zlepšuje absorpci stopových prvků v porovnání s anorganickými sloučeninami a zvyšuje užitkovost. Na základě lepší využitelnosti je možné absolutní obsahy v minerálním krmivu snížit.

 

Důležitá je přitom přesně definovaná kvalita sloučenin stopových prvků. To vyžaduje kontrolovaný a bezpečný výrobní proces. SCHAUMANN vyvinul chemicko-fyzikální postup, který poskytuje požadované vysoce efektivní a účinné sloučeniny stopových prvků.

 

Výrobu čtyř glycinátů stopových prvků - mědi, manganu, zinku a železa SCHAUMANN zahájil již před několika lety. Aktuálně se úspěšně vyrábí jedinečné AMINOTRACE-dilysináty mědi a zinku. Tyto komplexní sloučeniny jsou tvořeny jedním iontem kovu (v tomto případě zinkem nebo mědí) a dvěma ligandami (lysin).

AMINOTRACE je logický způsob, jak používat organicky vázané stopové prvky ve standardizované, vysoké kvalitě.

 

Další informace získáte u SCHAUMANN-odborného poradce. 

 

AMINOTRACE-dilysinát (zinek)
AMINOTRACE-dilysinát (měď)