Společnost SCHAUMANN

O společnosti SCHAUMANN

SCHAUMANN je společnost, která poskytuje profesionální poradenství pro chov a výživu hospodářských zvířat.

Více než 70 let pracujeme pro zdraví vašich zvířat a nabízíme specifická individuální řešení pro každého chovatele.

 

Přečtěte si více o společnosti SCHAUMANN

Výpočet krmných dávek pro skot podle CNCPS

Naše firma již více než 7 let využívá pro výpočet krmných dávek pro skot program Taurinut. Tento systém využívá pro výpočet mimo jiné i systém CNCPS.

Výpočty v tomto systému jsou pro nás naprosto běžné a začali jsme ho používat hlavně proto, že odpovídají lépe požadavkům dojnic. Systém požaduje podrobnější informace o stádu, konkrétní skupině zvířat, například zohledňuje i průměrnou denní teplotu ve stáji.

 

Protože práci se systémem CNCPS máme jako běžnou pracovní rutinnu, nabízíme možnost používat náš program Taurinut pro studenty na středních a vysokých zemědělských školách. Současně s Taurinutem mohou studenti používat i jedinečný program MOOML (slouží pro organizaci a analýzu chovu skotu) v rámci projektu "Praxe do škol"

Oba zmiňované programy jsou představeny zástupci firmy SCHAUMANN ČR s.r.o. a krok za krokem společně se studenty projdeme všechny možnosti využití programů.

 

Více v samostatné kapitole k tomuto projektu

Jak se rozhodnout, když je nutné sklidit porosty kukuřice dříve

Během kvetení kukuřice jsou pro oplodnění a rozvoj zrna potřebné dostatečné srážky. V letošním roce je však v některých oblastech výrazný nedostatek srážek. Mnoho kukuřičných porostů se proto nachází ve stresu ze sucha. Takové porosty jsou často bez palic a vykazují vysoké obsahy cukrů. Kukuřičné porosty, které mají listy zelené mohou ještě po srážkách zregenerovat, je ovšem nezbytné zohlednit zatížení rostlinné hmoty fusariemi.

 

Pokud je to nutné, měla by být kukuřice co nejdříve sklizena. Velmi důležité je přitom správné posouzení porostu, abychom zbytečně neztratili výnos. SCHAUMANN nabízí tipy, jak určit vhodný termín sklizně.

Celý text tipu si můžete přečíst na tomto odkazu

 

Inovace ve výživě

AMINOTRACE - velký skok ve výživě

S organicky vázanými stopovými prvky AMINOTRACE je možné provádět precizní a cílenou výživu podle potřeb zvířat. Toto je potvrzeno mnohými výživářskými pokusy. AMINOTRACE zlepšuje absorpci stopových prvků v porovnání s anorganickými sloučeninami a zvyšuje užitkovost. Na základě lepší využitelnosti je možné absolutní obsahy v minerálním krmivu snížit.

Odkaz na článek

RUMIVITAL® i - nový komplex účinných látek pro krmné dávky bohaté na škrob a s nízkým obsahem vlákniny

Živiny v objemném krmivu nejsou k dispozici ve vysoce stravitelné formě jako je tomu v případě jadrného krmiva. Je nezbytné tyto živiny v bachoru zpřístupnit. K tomu napomáhá RUMIVITAL® i: Odbourává buněčné stěny nebo frakce vlákniny a zvyšuje tak jejich využitelnost pro bachorové mikroorganismy.

Odkaz na článek

BONSILAGE. Měřitelně vyšší kvalita krmiva.

Díky novému rozdělení BONSILAGE-programu na výrobky BASIC, SPEED a FIT jsou k dispozici pro každou oblast silážování vhodné produkty pro specifické podmínky a požadavky praxe.

Odkaz na článek
 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež