Drezurní závody PIAFA duben 2016

01.05.2016 - Na drezurních jezdeckých závodech ve Vyškově dne 23. 4. 2016 přivítalo Sdružení PIAFA rekordní počet účastníků

Předávání ceny vítězce závodu

Již tradičně zahajovalo Sdružení PIAFA sportovní sezónu dubnovými drezúrními závody, prvními ze tří, které na letošní rok naplánovalo. Příprava areálu Šafářského dvora pro jezdecký den byla po zimě trochu náročnější, ale na účastníky čekaly také
příjemné novinky – dřevěné budky pro rozhodčí a nové hrazení oddělující opracoviště od kolbiště (nákup finančně podpořil Jihomoravský kraj).

Startovní listina obsahovala 44 jezdců a 53 koní z 30 subjektů z Moravy i Slovenska. Celkem bylo vypsáno 10 soutěží stupně obtížnosti Z-S, rozdělených na hobby i klasické, pro děti a juniory i soutěže otevřené. Počasí přálo i divácké návštěvnosti. Zajímavá byla široká škála zúčastněných plemen koní – hafling, českomoravský belgik, moravský teplokrevník, fríský kůň, kladrubští koně
bílí i vraníci, paint horse, český teplokrevník i koně hanoverští. Sbor rozhodčích se ani na minutu nezastavil od ranní osmé hodiny až do večerní sedmé. V areálu byl po celý den k dispozici stánek s občerstvením. Do příprav závodů se již tradičně zapojují také klienti Sdružení PIAFA, osoby se zdravotním postižením (tvorba medailí, příprava občerstvení).

Sdružení PIAFA chová koně zejména pro svůj provoz hiporehabilitace v rámci sociálních a zdravotních služeb, ale koně podávají se svými jezdkyněmi i dobré sportovní výsledky. Za děti a juniory se dobře umístily jezdkyně Lucie Bělohradová (2 x1. místo s chladnokrevným koněm Bontym) Eva Šťastná (2. a 4. místo s haflingou Vapiti), Eliška Tesařová (1. a 3. místo s gitou plemene Paint Horse) a Ing. Jana Podrápská obsadila s dvěma koňmi v otevřených soutěžích 1., 2., 3. a 4. místo (ČT – Eymi, Lee Diamont).