SCHAUMA OMNI-S – zlepšení plodnosti a vitality


Odezvy z praxe potvrzují:

Díky SCHAUMA OMNI-S se vyskytuje méně poporodních onemocnění. Pozitivním přínosem výrobku jsou intenzivnější projevy říje a lepší zabřezávání. Účinky SCHAUMA OMNI-S zdokumentoval dalším praktický test.

 

 

 

 

 

 

 

Popis pokusu

 

Po dobu sedmi měsíců (únor až srpen) - celé období jalovosti a březosti - se zkrmoval tento inovativní doplněk 300 prasnicím. Do krmné dávky pokusné skupiny se dávkoval v množství 3,0 %.

 

Parametry užitkovosti se velmi pozitivně změnily

 

Výsledky užitkovosti zaznamenaly pozitivní účinky doplňku na stanovené fyziologické parametry. Podařilo se například výrazně zvýšit ukazatele plodnosti i během horkých letních měsíců, které mají často na plodnost negativní vliv. Stabilizovala se užitkovost jednotlivých zvířat. U selat je výrazně zvýšila vitalita a imunita.

 

Plodnost

 

Graf zobrazuje přehled vývoje parametrů plodnosti před a po zkrmování SCHAUMA OMNI-S. Potřebný počet zapuštění na vrh byl snížen o 5,7 %. Přebíhání prasnic bylo sníženo o 46 % a počet potratů poklesl zhruba o 46 %.

 

Vitalita selat

 

Je třeba zdůraznit zvýšení počtu živě narozených selat o 0,47. Počet mrtvě narozených selat se díky SCHAUMA OMNI-S podařilo snížit.

 

Shrnutí

 

Výsledek pokusu potvrzuje pozitivní ohlasy z používání přípravku SCHAUMA OMNI-S. Méně přeběhlých prasnic znamená více vrhů na prasnici a rok a více živě narozených selat ve vrhu je základem pro vyšší počet selat na prasnici a rok.

 

 

K výrobkům

Produktbereich Sauen