Tipy managementu

Tři základní pravidla pro podání mleziva

Při podání mleziva je třeba zohlednit tři důležitá pravidla: rychle, v dostatečném množství a v dobré kvalitě. To je základ pro rychlý a zdravý vývoj telat.

Jak se rozhodnout, když je nutné sklidit porosty kukuřice dříve

Z důvodu sucha je mnoho porostů bez palic a zatížených fusariemi. Mnoho zemědělců stojí před rozhodnutím, sklidit kukuřici dříve. SCHAUMANN vám pomůže při posouzení správného termínu sklizně.

Nedostatek objemných krmiv – je nutné provést opatření už nyní!

Extrémním suchem posledních týdnů trpí porosty trav i kukuřice. Výnosy travní porostů výrazně klesají a stejná situace bude i u porostů kukuřice. Plánování krmiv v podnicích musí být z těchto důvodů přehodnoceno.

Snížit tepelný stres telat

Rovněž telata trpí při vysokých teplotách tepelným stresem. Postižena jsou především zvířata chovaná v boudách nebo iglú. Pro zabránění kolapsu tělesného oběhu využijte užitečné tipy, jak pomoci a stres snížit.

Fermentační zařízení - bezpečná fermentace tekutého krmení v chovu prasat

 

Kdo chce fermentaci zařadit ve svém podniku do tekutého krmení prasat, má k dispozici různé typy zařízení. Proces fermentace je ovšem principiálně ve všech zařízeních stejný.

Co může zvýšit užitkovost prasnic - výživa a krmení jako klíčová funkce v managementu

Průběh laktace určuje vývoj aktuálního vrhu. Pro březost platí, že se musí nabrat ztracená tělesná hmota...

Negativní vliv tepelného stresu na užitkovost prasnic? To nemusí být

Vysoké teploty a vysoká vzdušná vlhkost v letních měsích často způsobují oběhovou slabost, prodlužování průběhu porodu, nedostatek mléka a ztráty tělesné hmotnosti prasnic. Tepelnému stresu v letních měsících lze ovšem cíleně předcházet.

Správná výživa telat

Základy pro vysoký potenciál mléčné užitkovosti jsou položeny už ve stáji pro telata. Intenzita napájení a vývoj bachoru jsou důležité faktory. Přečtěte si jaký význam má vyvážená krmná dávka.

Snížit výskyt salmonel v chovu prasat

Pomocí důsledných hygienických a krmivářských opatření mohou být dodržena nařízení pro výskyt salmonel u prasat a stav salmonel jako kritérium pro zpeněžení vykrmených prasat lze optimalizovat.

Nosnice - zabránit tepelnému stresu v létě

Vysoké venkovní teploty a nedostatečné ochlazení během noci jsou příčinou poklesu užitkovosti nosnic.  Tepelnému stresu v letních měsících lze cíleně předcházet.

Tepelný stres - předcházejte poklesu mléčné užitkovosti, zdraví a plodnosti

Vysoké letní teploty a často také vysoká vydušná vlhkost nepostihuje jen mléčnou užitkovost ale také zdraví a plodnost krav. Tepelnému stresu během letních měsíců mohou chovatelé cíleně předcházet.