Drezurní závody PIAFA květen 2016

Všichni závodníci společně

Drezurní závody 7. 5. 2016 uspořádala PIAFA Vyškov opět na výbornou a s návštěvou náměstka hejtmana JMK pana Mgr. Marka Šlapala.

Již letošní druhý jezdecký sportovní den připravilo Sdružení PIAFA ve Vyškově a opět byl velmi bohatě zastoupen jezdci, koňmi i diváky. Celkem bylo vypsáno 10 soutěží stupně obtížnosti Z-S, hobby i klasických.

Tentokrát PIAFA kladla důraz na podporu soutěží pro děti a juniory a oceňovala nejen prvních pět vítězů v každé soutěži, ale u dětí získali ceny všichni účastníci. Krásné medaile byly vyrobeny v sociálně terapeutické dílně klienty Sdružení PIAFA. Areál praskal ve švech po celý slunečný den a PIAFA opět přidala něco nového, příjemné dřevěné posezení před stánkem s občerstvením. Závody navštívil také náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marek Šlapal, který se rád zapojil do dekorování úspěšných jezdců.

Stáj PIAFA vyslala poprvé do soutěží svou nejmladší jezdkyni, dvanáctiletou Barunku Horáčkovou a celý tým ji velmi podporoval. Barča se neztratila a byla s klisnou Montanou čtvrtá v hobby soutěži. Za děti a juniory se dobře umístily i další jezdkyně, Lucie Bělohradová, Eva Šťastná a Eliška Tesařová. Jejich trenérka Ing. Jana Podrápská obsadila s dvěma koňmi v otevřených soutěžích dvakrát první a dvakrát druhé místo. Za stáj PIAFA startovali koně plemen Český teplokrevník, hafling, Paint Horse, Českomoravský belgický kůň a všem od pondělí nastal opět běžný pracovní týden v hiporehabilitaci