Nový SCHAUMANN-hygienický přípravek PROFIDRY vysušuje podlahy stájí


Použití hygienického přípravku pro podestýlání ve stájích pro prasata a drůbež optimalizuje výsledky pravidelných postupů čištění a dezinfekce. SCHAUMANN vyvinul nový přípravek PROFIDRY. Zvýšenou schopností vázat vodu se liší od běžných produktů, velmi efektivně snižuje tlak mikroorganismů v prostoru, zlepšuje stájové prostředí a vysušuje podlahy, takže pohyb ve stájových prostorách je bezpečnější.

 

Špinavé, vlhké a kluzké kotce/postýlky pro selata představují v odchovu selat velký problém. Patogenním kmenů jsou zde nabídnuty optimální podmínky pro rozmnožování. PROFIDRY pohlcuje vlhkost a podlahy jsou sušší a pro pohyb bezpečnější. Snižuje se nebezpečí uklouznutí a zranění selat. Také ve stájích pro jalové a březí prasnice nabízí přípravek jistotu pro pohyb a stání zvířat, klesá množství patogenních mikroorganismů.

 

 

Čím nasákavější je výrobek, tím efektivnější je jeho použití

 

Schopnost vázat vodu je významným měřítkem kvality hygienických přípravků k podestýlání. Schopnost vázat vodu se u PROFIDRY ještě zvýšila ve srovnání s velmi osvědčeným výrobkem PROFISTREU. Srovnávací test PROFIDRY s běžnými hygienickými přípravky (graf "Schopnost přípravku PROFIDRY vázat vodu") potvrzuje mnohonásobně vyšší schopnost PROFIDRY vázat vodu.

Tato vlastnost představuje v praxi významné výhody. Nasákavější přípravek se může pro dosažení stejného výsledku používat méně často a v menším množství. Dávku PROFIDRY na m2 je možné ve srovnání s běžným hygienickým přípravkem snížit na 26 - 30 %.

 

Speciální složení PROFIDRY otimalizuje stájové prostředí

 

Díky vysoké schopnosti PROFIDRY vázat vodu se snižuje tvorba čpavku, přičemž se zlepšuje stájové klima a především mikroklima bezprostředně u selat. Éterické oleje tento účinek podporují. Minerální nosiče jsou pH-aktivní a PROFIDRY tak při pH cca 3,5 efektivně zabraňuje rozvoji patogenních mikroorganismů, např. Clostridium perfringens, E. coli, salmonely a stafylokoky. Snižuje se i množství much ve stáji, protože dochází k vysýchání jejich larev.

 

Výhody vyřazení řas, mědi a zinku

 

Od přídavku řas se záměrně upustilo, aby nedocházelo k vytváření krust nebo nebyla podlaha mazlavá, snížilo se tak nebezpečí uklouznutí. PROFIDRY neobsahuje žádné komponenty, které by zatěžovaly životní prostředí, jako např. měď nebo zinek. Procesy v bioplynových stanicích nejsou proto negativně ovlivněny.

Hygienický přípravek PROFIDRY nenahrazuje dezinfekční prostředky, je to ovšem smysluplný doplněk pro optimalizaci prostředí a klimatu ve stáji.
 

Konzistence přípravku PROFIDRYKonzistence PROFIDRY ve srovnání s běžným hygienickým přípravkem

 

Po přidání stejného množství vody zůstává SCHAUMANN-hygienický přípravek PROFIDRY suchý, zatímco porovnávaný běžný výrobek už vykazuje mazlavou konzistenci.

Schopnost přípravku PROFIDRY vázat voduSchopnost vázat vodu - porovnání různých hygienických přípravků

Kontakt

SCHAUMANN ČR

Tel: +420 383 339 110

Fax: +420 383 339 111