Odborné informace SCHAUMANN BIOENERGY

V sekci Novinky - Zákaznický časopis jsme pro vás připravili dvě nové podsekce zaměřené na informace pro provozovatele bioplynových stanic.

Jsme velmi rádi za vaši zpětnou vazbu, pokud vám nějaké informace schází nebo máte jiné otázky, které by jste rádi položili našim specialistům pro bioplyn, neváhejte napsat poslat dotaz.

 

Těšíme se s vámi na setkání

Váš SCHAUMANN BIONERGY Team 

Díky 8krát vyšší rozpustnosti je pro látkovou výměnu k dispozici významně více hořčíku a býci jsou klidnější, více žerou a klesá riziko zranění. Výsledkem jsou vyšší denní přírůstky, menší ztráty a vitálnější zvířata.

 

Celý článek si můžete přečíst a stáhnout v sekci odborných informací 

Stále více mlékáren požaduje, aby všechna krmiva byla evropského původu. U bílkovinných a jadrných krmiv lze tento požadavek v podstatě splnit. V případě speciálních výrobků je to těžké.

Společnosti Schaumann se pomocí inovativních konceptů a surovin podařilo nabídnout pro výživu dojnic speciální výrobky evropského původu.

 

Více si můžete přečíst v aktuálním článku zde 

 

Inovace ve výživě

Výpočet krmných dávek pro skot podle CNCPS

Naše firma již více než 7 let využívá pro výpočet krmných dávek pro skot program Taurinut. Tento systém využívá pro výpočet mimo jiné i systém CNCPS.

Protože práci se systémem CNCPS máme jako běžnou pracovní rutinnu, nabízíme možnost používat náš program Taurinut pro studenty na středních a vysokých zemědělských školách. Současně s Taurinutem mohou studenti používat i jedinečný program MOOML (slouží pro organizaci a analýzu chovu skotu) v rámci projektu "Praxe do škol"

Více v samostatné kapitole k tomuto projektu

Farma V. Petrovice má moderní teletník

Konečně z Ostaše zmizel středověk v odchovu telat! Opět bez dotační podpory z PRV, se nám povedlo postavit moderní teletník pro telata po odstavu. 

 

Video z ZD Ostaš můžete shlédnout zde

Reportáž na TV Zemědělec duben 2021.

Odborná diskuse na téma Moderní výživa dojnic.

Celé video reportáže si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež