RZJ – účinná kombinace pro růst, zdraví a jistotu v odchovu telat


RZJ-faktor je inovativní komplex účinných látek, který pozitivně ovlivňuje pochody ve střevním traktu, a přispívá tak k větší jistotě, zdraví a růstu v odchovu telat.

 

RZJ-faktor – složení

 

RZJ-faktor je kombinací jedinečných účinných látek:

 

 

  •  probiotikum PROVITA LE
  •  vysoce účinná vláknina (lignocelulóza)
  •  mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem

Probiotikum stabilizuje střevní flóru a je přitom podporováno prebioticky účinkující vlákninou. Současně má lignocelulóza povzbuzující vliv na činnost střev. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem potlačují nežádoucí střevní flóru.

 

RZJ-faktor – účinky

 

RZJ-faktor stabilizuje trávení a inhibuje patogenní kmeny ve střevech. Tímto způsobem se průkazně zvyšuje příjem sušiny krmiva a denní přírůstky zvířat. Průjmy telat se vyskytují méně často.

 

Výsledkem jsou vitální, dobře rostoucí telata s minimálním výskytem zdravotních problémů.


 

RZJ-faktor – měřitelné výsledky

 

Ohlasy z praxe a výsledky testů dokládají pozitivní vliv RZJ-faktoru na zdraví a růst.

 

Při zkrmování stejného množství mléčné krmné směsi s RZJ-faktor sežerou zvířata více jadrného krmiva a více TMR (graf 1). Díky vyššímu příjmu živin mají telata lepší přírůstky hmotnosti (graf 2).

 

Zlepšení zdravotního stavu ve střevech se ověřovalo v pokusu s 2x2 identicky krmenými skupinami telat. V prvním pokusu se počet dní s výskytem průjmu snížil ze 7 na 2, v druhém pokusu mělo průjem jedno tele (graf 3).

 

RZJ-faktor je zařazen v některých mléčných krmných směsích a doplňkových krmivech pro telata, která se zkrmují během mléčné výživy.

 


Darstellungen

Kontaktní osoba

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

 

Odborné informace v

oblasti skot, koně a silážování

Tel. + 420 602 443 094

 

K výrobkům

Zu den Kälberprodukten