Středomoravské mistrovství v drezuře s podporou SCHAUMAN ČR, s.r.o. na výbornou


Národní pohár Hradištsko 2017

Stáj PIAFA Vyškov byla 23. září pořadatelem Mistrovství Střední Moravy v drezurním ježdění (Zlínská oblast v rámci České jezdecké federace). Vypsané jezdecké úlohy byly otevřené pro všechny kategorie jezdců a mistrovské úlohy byly pak dvoukolové. Přesto, že počasí moc nepřálo, stihl se v pátek areál nachystat téměř bez deště a všichni, kdo se sem sjeli s předstihem, si mohli závodiště vyzkoušet. Sobota pak byla hodně mokrá, ale z více než 80 startujících dvojic to zvládlo a všichni podávali výborné výsledky. Celá neděle pak byla vyhrazena hobby jezdcům, kdy dobré výsledky mnoha z nich slibují přesun jezdců do klasických soutěží pro sezónu 2018.

Domácí jezdkyně opět významně zasáhly do bojů v kategorii dětí a seniorů s několika koňmi různých plemen s primárním povoláním „kůň pro hipoterapii“. Ing. Jana Podrápská obhájila loňské vítězství a stala se mistryní Zlínské oblasti i pro rok 2017 s klisnou EYMI (ČT) v úlohách stupně S. Několikrát zlatá byla i v úlohách stupně L s koněm LEE DIAMONT. Třináctiletá Eliška Tesařová získala oblastní mistrovský titul v kategorii dětí na úrovni stupně L s klisnou AISHA (ST). V poli závodníků se neztratily ani další malé jezdkyně na koních plemen ČT, ČMB a hafling.

Závodní sezóna 2017 byla v PIAFĚ podřízena dětské kategorii, jelikož Eliška v ní letos mohla startovat naposledy, cílem byla tedy účast na Mistrovství ČR. To se podařilo a Eliška obsadila 6. příčku. Dobré 7. místo získala i ve Zduchovicích na Šampionátu dětí a juniorů a probojovala se mezi 10 nejlepších jezdců v ČR do finále Českého drezurního poháru, kde v Hradištku u Sadské získala nakonec krásné 5. místo. Trenérka Ing. Jana Podrápská jezdila s Eliškou po všech závodech v tandemu se svými koňmi, aby si náklady na účast na závodech mohly podělit a nebylo to pro Eliščinu rodinu se 4 dětmi tak náročné. Sezóna byla pro Janu také velmi úspěšná, na otevřených soutěžích stupně L a S sbírala medaile s převahou 1. míst. Obě jezdkyně se pravděpodobně (na základě současných průběžných výsledků) stanou i vítězkami  Středomoravské jezdecké ligy pro sezónu 2017, jejíž vyhodnocení proběhne na plese na zámku v Holešově 25. 11. 2017.

 

Za podporu oblastního mistrovství i celé jezdecké sezóny děkuje PIAFA sponzorům:

Zlínská oblast ČJF,  Jezdecké potřeby Kalenda Brno, Schaumann ČR s.r.o., Město Vyškov,
Hanácká osiva s.r.o. Ivanovice n. H.,  CAB minerals s.r.o. Brno,  Jaf Holz s.r.o. Vyškov,  Chocogastro  s.r.o.  Pustiměř, STAEG Facility, s.r.o. Vyškov

 

Úspěšná reprezentace na Národním poháru
Ing. Jana Podrápská - 1. místo
Eliška Tesařová - 5. místo na mistrovství dětí
Dekorování vítězů na oblastním mistrovství

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111

TiskNahoru