Národní výstava českého strakatého skotu - Opařany 2017

V Opařanech se sešlo velké množství chovatelů kteří vystavovali nebo se přišli podívat na národní výstavu českého strakatého skotu, která se v letošním roce uskutečnila v Opařanech pod názvem XIX. Výstava plemenného skotu „Memoriál Františka Švadleny“.

Děkujeme všem našim zákazníkům a přátelům, kteří nás navštívili v našem stánku. Rádi jsme všem nabídli občerstvení a chutný vepřový nebo krůtí steak. O velkém zájmu svědčí i to, že jsme za jeden den zpracovali 12 kg vepřových steaků a stejné množství krůtích!

____________________________________________________________________

Na předvadišti v Řepci bylo pečlivě připraveno přes 70 plemenných zvířat z 25 podniků. Větší zastoupení, vzhledem k Národní výstavě, mělo plemeno ČESTR. Soutěže se zúčastnilo 55 plemenic ve čtyřech kategoriích. V závěrečném finále byla zvolena mladá a starší šampionka, nejlepší vemeno a nejlepší kolekce krav. Rozhodčím výstavy byl Ing. Matúš Kohút a Ing. Jiří Andrýsek. Pohár za Mladší šampionku výstavy putoval do Nahořanské a.s. Nejlepší starší kráva pochází z Výrobně-obchodního družstva v Kámeně, kam putoval i pohár za nejlepší kolekci krav. Národní výstavu českého strakatého skotu ukončilo předání poháru nejstarší krávě výstavy legendární Bertě z Radešínské Svratky a.s.

Holštýnský skot soudcoval Ing. Jaroslav Blatský. Holštýnské plemenice soutěžily ve dvou věkových kategoriích. Nejlepší zástupkyní mladých krav byla plemenice ze Zemědělské farmy Rolnička Lipanovice, která se stala i šampionkou výstavy. Vítězkou kategorie starších krav se stala kráva ze Zemědělského družstva „Vysočina“ Želiv.

Celý text i s fotografiemi je k dispozici na http://www.agropress.cz/oparany-privitaly-pres-70-plemennych-zvirat/

 

Starší šampionka
Plno na stání i na sezení
Plný stánek včetně místa na stání :-)
....když je plný stánek, tak se diskutuje i na cestě před

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111

TiskNahoru