Společnost SCHAUMANN

O společnosti SCHAUMANN

SCHAUMANN je společnost, která poskytuje profesionální poradenství pro chov a výživu hospodářských zvířat.

Více než 70 let pracujeme pro zdraví vašich zvířat a nabízíme specifická individuální řešení pro každého chovatele.

 

Přečtěte si více o společnosti SCHAUMANN

Úspěch ve stáji - Aktuálně

Silážovat kukuřici rychle a bezpečně s BONSILAGE SPEED M

Nízké zásoby krmiv nebo nedostatečné možnosti skladování nutí často podniky zkrmovat novou
kukuřičnou siláž již krátce po zakonzervování.Riziko druhotného zahřívání kukuřičné siláže, jejíž konzervační proces není ukončen, enormně stoupá. Siláže se kazí během krátké doby.

Bonsilage Speed M s novým silážním kmenem Lactobacillus diolivorans – exkluzivně od společnosti Schaumann – nabízí optimální řešení. Zabraňuje díky perfektní spolupráci s ostatními bakteriemi mléčného kvašení aerobním procesům zkázy – druhotnému zahřívání a druhotnému kvašení, které způsobují snížení příjmu krmiva.


Unikátní online sytém pro řízení a analýzu stáda skotu

Systém MOOML je unikátním československým projektem, který vznikl v roce 2008. Odvážná myšlenka vytvořit čiště internetovou aplikaci v tomto roce, kdy na zemědělských farmách internet nebyl, případně pouze v kanceláři vedení, se vyplatila a nebylo nutné dělat žádné kompromisy.
 
Celý text otevřete po kliknutí
 

Inovace ve výživě

AMINOTRACE - velký skok ve výživě

S organicky vázanými stopovými prvky AMINOTRACE je možné provádět precizní a cílenou výživu podle potřeb zvířat. Toto je potvrzeno mnohými výživářskými pokusy. AMINOTRACE zlepšuje absorpci stopových prvků v porovnání s anorganickými sloučeninami a zvyšuje užitkovost. Na základě lepší využitelnosti je možné absolutní obsahy v minerálním krmivu snížit.

Odkaz na článek

RUMIVITAL® i - nový komplex účinných látek pro krmné dávky bohaté na škrob a s nízkým obsahem vlákniny

Živiny v objemném krmivu nejsou k dispozici ve vysoce stravitelné formě jako je tomu v případě jadrného krmiva. Je nezbytné tyto živiny v bachoru zpřístupnit. K tomu napomáhá RUMIVITAL® i: Odbourává buněčné stěny nebo frakce vlákniny a zvyšuje tak jejich využitelnost pro bachorové mikroorganismy.

Odkaz na článek

BONSILAGE. Měřitelně vyšší kvalita krmiva.

Díky novému rozdělení BONSILAGE-programu na výrobky BASIC, SPEED a FIT jsou k dispozici pro každou oblast silážování vhodné produkty pro specifické podmínky a požadavky praxe.

Odkaz na článek
 

Aktuálně z výzkumu a praxe

Inovace - výrobky a účinné látky

Vývojová a výzkumná práce společnosti SCHAUMANN přináší stále nové výrobky a produktové linie, které mají zvláštní přínos pro zvířata i chovatele.

 

K tématu inovací

Výrobky v praxi

Výrobky SCHAUMANN potvrzují svou produkční účinnost v každodenní praxi.

 

Přečtěte si o výsledcích, které chovatele přesvědčily.

K výsledkům z praxe

Tipy managementu

Často jsou to maličkosti, které mohou mít velký účinek. Nabízíme Vám tipy, kterou mohou zlepšit pracovní postupy ve Vašem podniku.

 

 

Tipy pro skot

Tipy pro prasata

Tipy pro drůbež

TiskNahoru