PIAFA s podporou SCHAUMANN ČR

04.09.2017 - tábory pro děti u koní a pozvánka na oblastní mistrovství v drezuře do Vyškova

Již hezkou řádku let pomáhá PIAFA řešit mnohým rodičům letní problém, jak zajistit pro děti hlídání a smysluplnou činnost v době prázdnin.

Piafa má ve Vyškově několik pracovišť, ale přes léto je nejvíce vytížený areál Šafářský dvůr, tedy jízdárna s hernami a venkovními prostory pro řadu činností. Po celé prázdniny se tu vystřídá v několika turnusech přes 130 dětí na příměstských táborech s různým zaměřením a tématy. Vždy jsou součástí programu aktivity s koňmi, psy a dalšími drobnými zvířaty, nechybí výlety na zajímavá místa ve Vyškově, ani herní, výtvarné, vzdělávací a další činnosti. Každý den tu vítá děti 10 koní, pro které se přes prázdniny nezastavila práce ani v hiporehabilitaci a sportovních jezdeckých výcvicích pro 23 dětí. Táborů se účastní nejen děti zdravé, z běžných rodin, ale i děti s handicapem nebo děti ze sociálně slabých nebo ne zcela funkčních rodin.
Část personálu s 5 koňmi, psy a dalším vybavením se již tradičně v měsíci srpnu přestěhovala na 14 dní na Českomoravskou vysočinu, kde již 20 let pořádá letní rehabilitační pobyty pro rodiny s postiženými dětmi z celé ČR (40 rodin). Tým 17 terapeutů realizuje pro děti takové malé rehabilitační lázně, rodinnou terapii i volnočasové aktivity pro zdravé sourozence.

Areál ve Vyškově také procházel během léta dalšími opravami (nové podlahy ve stájích, rampa pro hipoterapii, zahradnické úpravy a další), tak aby jako pořadatel Oblastního mistrovství Střední Moravy (Zlínská oblast ČJF) v drezuře 23. září byl pro jezdce a jejich koně zase o něco příjemnější.

Děkujeme firmě SCHAUMANN ČR, s.r.o. za stálou podporu našich aktivit a výživu našich koní.

 

Výuka - kdo je to kůň
Výuka - co kůň žere a co ne
Kamarádi
Kamarádi
Polední pauza
Táborové ustájení

Váš partner

SCHAUMANN ČR s.r.o.

Tel: +420 383 339 110
Fax: +420 383 339 111